pečuj doma

Starý doktor píše mladým stávkujícím kolegům

5.12.2023

Kolegyně a kolegové! Pokud vám bylo dopřáno vystudovat na Universitě Karlově, tak pomnětě, že ještě před pár roky patřila mezi 400 nejkvalitnějších fakult světa. Že se propadla níže, není už zásluha mojí generace. Bylo vám tedy dopřáno vzdělání, jako málokomu na světě. Aniž se na vás požadovaly jiné než elementární poplatky ve formě kolkovného.

Společnost vám tohle vzdělání dopřála, aniž na vás chtěla, abyste za ně přiměřeně zaplatily/li. Pak vám bylo za různě kvalitních podmínek (s tím RŮZNĚ velice souhlasím) dopřáno specializovat se. To už občas něco stálo.

Lidi od vás tedy v současné ekonomicky složité době očekávají solidaritu, nikoliv to, abyste si brali pacienty jako rukojmí.

Chápu, že již nebudujeme radostně socialismus a nemusíte si vyzkoušet, co jsme si zkusili my, dost dobře ale nechápu, že jako předpokládaná součást elit se chováte jako hovada.

Vím dobře (nejlépe podle výše důchodu), co je pauperizace inteligence. Nevím ale, že bych byl odmítl sloužit v dovolených, kdy na mě připadlo 10 služeb do měsíce na blázinec o 1100 postelích a patřičného počtu akutních příjmů. A to v dobách, kdy náš personál pozůstával často z jedinců, kteří zapíchli vidle do hnoje a šli dělat duši (a stejně tak z velice obětavých sester) a k dispozici jsme měli chlorpromazin a občas něco lepšího.

Jak jsem již napsal, je mi z vás na blití a můžete mě žalovat!

Radkin Honzák

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

INFO: V soukromých domovech by měli senioři odevzdat celý svůj příjem

23.6.2024 Je zde další novela zákona o sociálních službách. Jedná se o rozsáhlou novelu, jehož smyslem je zákonem upravit sociálně zdravotní pomezí pro lidi, kteří potřebují zdravotní péči současně se sociální péčí. NRZP ČR souhlasí s tezí propojení sociální péče a zdravotní péče u lidí, kteří potřebují poskytovat oba druhy péče společně více...

PTÁTE SE: Započítání doby péče nebo evidence na úřadu práce do důchodu

22.6.2024 Pečuji o matku, do 31.5.2020 jsem byl zaměstnán, od 1.6.2020 jsem byl veden v evidenci úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání, podpora mi byla poskytnuta od 1.6. do 31.10.2020. Z důvodu covidu a odsouvání návštěv úřadu práce jsem byl vyřazen z evidence až 10.5.2021. V květnu 2020 jsme zažádali o příspěvek na péči, tento se vyřídil více...

INFO: Ženský vzdělávací spolek Vesna bude slavit svátek

21.6.2024 Ve středu 26. 6. 2024 budeme už potřetí slavit svátek Vesny! Zveme všechny účastnice a účastníky našich aktivit i ty, kdo zatím jen zvědavě obhlížejí nástěnky Vesny na Údolní či přinášejí věci do Šatníku na Pellicově 2c - ale i ty, které a kteří prošli v minulosti vesními školami, kurzy a kroužky. Program začíná v 15 hodin a končí ve 20 hodin. více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.