pečuj doma

Starý doktor píše mladým stávkujícím kolegům

5.12.2023

Kolegyně a kolegové! Pokud vám bylo dopřáno vystudovat na Universitě Karlově, tak pomnětě, že ještě před pár roky patřila mezi 400 nejkvalitnějších fakult světa. Že se propadla níže, není už zásluha mojí generace. Bylo vám tedy dopřáno vzdělání, jako málokomu na světě. Aniž se na vás požadovaly jiné než elementární poplatky ve formě kolkovného.

Společnost vám tohle vzdělání dopřála, aniž na vás chtěla, abyste za ně přiměřeně zaplatily/li. Pak vám bylo za různě kvalitních podmínek (s tím RŮZNĚ velice souhlasím) dopřáno specializovat se. To už občas něco stálo.

Lidi od vás tedy v současné ekonomicky složité době očekávají solidaritu, nikoliv to, abyste si brali pacienty jako rukojmí.

Chápu, že již nebudujeme radostně socialismus a nemusíte si vyzkoušet, co jsme si zkusili my, dost dobře ale nechápu, že jako předpokládaná součást elit se chováte jako hovada.

Vím dobře (nejlépe podle výše důchodu), co je pauperizace inteligence. Nevím ale, že bych byl odmítl sloužit v dovolených, kdy na mě připadlo 10 služeb do měsíce na blázinec o 1100 postelích a patřičného počtu akutních příjmů. A to v dobách, kdy náš personál pozůstával často z jedinců, kteří zapíchli vidle do hnoje a šli dělat duši (a stejně tak z velice obětavých sester) a k dispozici jsme měli chlorpromazin a občas něco lepšího.

Jak jsem již napsal, je mi z vás na blití a můžete mě žalovat!

Radkin Honzák

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Seriál videí s ukázkami správného a chybného postupu v různých situacích.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

PTÁTE SE: Stala jsem se opatrovníkem. Kam je to nutné nahlásit?

1.3.2024 Dcera byla tedy omezena ve svéprávnosti, právní moci to nabylo v prosinci 2023, invalidní důchod 3. stupně ji přiznali od plnoletosti, čili od dubna. Výplata důchodu je zasílána na její účet, který v osmnácti přešel z dětského účtu na běžný. Kam všude vlastně to omezení svéprávnosti musím hlásit, že jsem opatrovník... do banky, na OSSZ, ČSSZ? více...

INFO: Pečující o nemocné příbuzné nemá kdo vystřídat

29.2.2024 Žena pečující o vážně nemocného manžela usiluje o to, aby pečovatelky a osobní asistenti mohli pomáhat i s péčí o děti. Ministerští úředníci slibují, že to s nimi projednají. Návrh novely zákona o sociálních službách nyní mají na stole poslanci. Lucie Ovsenáková z Libiše pečuje o manžela s amyotrofickou laterální sklerózou přes pět let. více...

PTÁTE SE: Souběh invalidního a sirotčího důchodu

28.2.2024 Chlapec je narozen v srpnu 2004, omezen na svéprávnosti, byl mu ustanoven opatrovník. Studuje na střední praktické škole. Od 2.9.2020 je mu vyplácen sirotčí důchod. V říjnu 2023 bylo požádáno o invalidní důchod a ČSSZ ho přiznala ID I. stupně od 2.9.2020. ČSSZ sdělila, že sirotčí důchod nemá vliv na invalidní důchod. Podle rozhodnutí z ČSSZ se ukázalo více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.