pečuj doma

Bolest má vliv na uzdravení. Silné emoce škodí, říká Kolář

1.1.2024

Jak se váš přístup k tělu a nemocem pohybového aparátu změnil za posledních dvacet let?  
Myslím, že v těch základních principech uvažování jsem nijak neuhnul. Pokusil jsem se navázat na jednotlivé směry, které sem přinesli mí předchůdci, jako byl profesor Václav Vojta, Vladimír Janda, Karel Lewit nebo docent František Véle. Velkou roli v tom hrála i Ludmila Mojžíšová. Samozřejmě, od té doby se zlepšily možnosti diagnostiky, a objevila se k tomu spousta nových technologií. Ale základy klinické neurofyziologie, biomechaniky a funkční anatomie se moc nemění. Jde jenom o to, jakou formou ji uchopit a jak s ní pracovat.  


Vyvíjí se v rehabilitaci nějaký nový směr nebo trend? V posledních letech se stále více klade důraz na funkci fascií, což jsou například blány tvořící obal svalů.  
Fasciální techniky a jejich cílené uvolňování jsou zde již dlouho, ale v posledních...

Celý článek: 

https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/pavel-kolar-fyzioterapie-lekar-bolest.A231019_143826_zdravi_mejt

 

 

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

ZPRÁVY: Nový guru libertiánství a jeho metoda motorové pily

25.6.2024 Liberálové po celém světě jsou nadšeni „svobodným, ekonomickým a sociálně-politickým programem“ nového argentinského prezidenta Javiera Mileie. Tento guru libertiánství chce udělat svou zemi „fit“ tím, že potlačí sociální standardy pro většinu lidí. Milei své konání cynicky nazývá metodou motorové pily. Stále víc stoupenců získává i v Evropě. více...

PTÁTE SE: Vrácení listiny opatrovníka po úmrtí opatrované

24.6.2024 Byl jsem jako vnuk určen soudem opatrovníkem své babičky, u které se začala v rámci dlouhodobé těžké cukrovky začala rozvíjet stařecká demence a kvadruparéza. Obdržel jsem listinu opatrovníka. Babička zemřela v listopadu 2023, čímž mé opatrovnictví automaticky zaniklo. Teď v červnu mně do mé osobní datové schránky přišla žádost od soudu, více...

INFO: V soukromých domovech by měli senioři odevzdat celý svůj příjem

23.6.2024 Je zde další novela zákona o sociálních službách. Jedná se o rozsáhlou novelu, jehož smyslem je zákonem upravit sociálně zdravotní pomezí pro lidi, kteří potřebují zdravotní péči současně se sociální péčí. NRZP ČR souhlasí s tezí propojení sociální péče a zdravotní péče u lidí, kteří potřebují poskytovat oba druhy péče společně více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.