pečuj doma

Bolest má vliv na uzdravení. Silné emoce škodí, říká Kolář

1.1.2024

Jak se váš přístup k tělu a nemocem pohybového aparátu změnil za posledních dvacet let?  
Myslím, že v těch základních principech uvažování jsem nijak neuhnul. Pokusil jsem se navázat na jednotlivé směry, které sem přinesli mí předchůdci, jako byl profesor Václav Vojta, Vladimír Janda, Karel Lewit nebo docent František Véle. Velkou roli v tom hrála i Ludmila Mojžíšová. Samozřejmě, od té doby se zlepšily možnosti diagnostiky, a objevila se k tomu spousta nových technologií. Ale základy klinické neurofyziologie, biomechaniky a funkční anatomie se moc nemění. Jde jenom o to, jakou formou ji uchopit a jak s ní pracovat.  


Vyvíjí se v rehabilitaci nějaký nový směr nebo trend? V posledních letech se stále více klade důraz na funkci fascií, což jsou například blány tvořící obal svalů.  
Fasciální techniky a jejich cílené uvolňování jsou zde již dlouho, ale v posledních...

Celý článek: 

https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/pavel-kolar-fyzioterapie-lekar-bolest.A231019_143826_zdravi_mejt

 

 

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Seriál videí s ukázkami správného a chybného postupu v různých situacích.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

PTÁTE SE: Stala jsem se opatrovníkem. Kam je to nutné nahlásit?

1.3.2024 Dcera byla tedy omezena ve svéprávnosti, právní moci to nabylo v prosinci 2023, invalidní důchod 3. stupně ji přiznali od plnoletosti, čili od dubna. Výplata důchodu je zasílána na její účet, který v osmnácti přešel z dětského účtu na běžný. Kam všude vlastně to omezení svéprávnosti musím hlásit, že jsem opatrovník... do banky, na OSSZ, ČSSZ? více...

INFO: Pečující o nemocné příbuzné nemá kdo vystřídat

29.2.2024 Žena pečující o vážně nemocného manžela usiluje o to, aby pečovatelky a osobní asistenti mohli pomáhat i s péčí o děti. Ministerští úředníci slibují, že to s nimi projednají. Návrh novely zákona o sociálních službách nyní mají na stole poslanci. Lucie Ovsenáková z Libiše pečuje o manžela s amyotrofickou laterální sklerózou přes pět let. více...

PTÁTE SE: Souběh invalidního a sirotčího důchodu

28.2.2024 Chlapec je narozen v srpnu 2004, omezen na svéprávnosti, byl mu ustanoven opatrovník. Studuje na střední praktické škole. Od 2.9.2020 je mu vyplácen sirotčí důchod. V říjnu 2023 bylo požádáno o invalidní důchod a ČSSZ ho přiznala ID I. stupně od 2.9.2020. ČSSZ sdělila, že sirotčí důchod nemá vliv na invalidní důchod. Podle rozhodnutí z ČSSZ se ukázalo více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.