pečuj doma

Cena Rady vlády pro seniory a stárnutí populace

17.6.2023

V letošním roce se bude konat již devátý ročník Ceny Rady vlády pro seniory a stárnutí populace. Rada usiluje o vytváření podmínek pro zdravé, aktivní a důstojné stárnutí v ČR a zaměřuje se také na přímé zapojení starších osob do ekonomického a sociálního rozvoje společnosti. Nominace na ocenění lze zasílat do 31. července 2023.

Soutěž probíhá v celkem čtyřech kategoriích a je předávána jednotlivcům či kolektivu za angažovanost v oblasti podpory seniorů nebo mezigenerační spolupráce. V jednotlivých kategoriích jsou oceněni profesionálové, neprofesionálové a kolektivy nebo projekty, které se významným způsobem a dlouhodobě angažují v oblasti podpory seniorů. Zvláštní kategorií je pak Cena předsedy Rady.

Kategorie

Osobnost, která se významným způsobem a dlouhodobě angažuje v oblasti podpory seniorů jako profesionál
Osobnost, která se významným způsobem a dlouhodobě angažuje v oblasti podpory seniorů jako neprofesionál
Kolektiv či projekt, který se významným způsobem angažuje v oblasti mezigenerační spolupráce
Zvláštní cena předsedy Rady - pana ministra 
Nominace do prvních tří kategorií mohou zasílat obce, kraje, neziskové organizace a členky a členové Rady, a to tajemnici Rady na jana.rehakova2@mpsv.cz v termínu do 31. července 2023.

„Hlavním cílem této soutěže je motivace seniorů k aktivnímu stárnutí a zvýšení povědomí společnosti o problematice seniorů. Na příkladech z praxe se nejlépe ukazuje, jak mohou být senioři prospěšní sobě, ale také svému okolí. Představení a ocenění osobností, kteří se významně angažují v podpoře seniorů, je velmi příjemnou součástí pravidelných setkání Rady vlády pro seniory a stárnutí populace,“ řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Rada slouží jako platforma, v rámci níž se setkávají zástupci jak veřejné správy (ministerstva, Poslanecká sněmovna a Senát), institucí (odbory, zaměstnavatelské svazy, Asociace krajů, Svaz měst a obcí, zástupci zdravotních pojišťoven), tak zástupci seniorských organizací (Život 90, Senioři ČR, Rada seniorů ČR) a odborníci (lékaři, zástupci poskytovatelů sociálních služeb a neziskového sektoru).

Zdroj: MPSV

 

Doporučení odborníků z MZČR k očkování proti covidu v sezoně 2023/24. Nepřehlédněte!
Videa o aktivizaci seniorů a dlouhodobě nemocných z naší tvůrčí  dílny.
A z čeho ji hradit? Přečtěte si zevrubný informační článek Radky Pešlové, aktualizovaný pro rok 2023.
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.

Články

ZPRÁVY: Představuje se Brno, jako partner neziskovek

3.10.2023 Dnes proběhl křest tramvaje a začátek kampaně „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“. Akce se odehrála na Komenského náměstí na odstavné koleji. Tramvaj, která bude informovat Brňany a Brňanky o neziskových organizacích věnujících se sociálním službám, pokřtila primátorka města Brna Markéta Vaňková. více...

PTÁTE SE: Dostal jsem výpověď z bytu pro sociálně slabší

2.10.2023 Bydlím v bytovce a mám dlouhodobé spory se sousedy. Celou situaci již řeší Policie ČR. Problémy narůstají, sousedka je matka starosty a ten se nyní mstí. Cizí odpad před bytovými dveřmi, k čemuž se mi starosta přiznal, přešel jsem to. Za dva dny večer starosta u dveří s okamžitou výpověď z bytu, kdy se mám do pěti dní vystěhovat. více...

INFO: Práce na dálku je dostupnější. Pomůže pečujícím

1.10.2023 Rodiče malých dětí snadněji skloubí pracovní a rodinný život. Úprava zákoníku práce jim ulehčí získání práce na dálku a rovněž podpoří flexibilní úvazky. Z lepších podmínek budou těžit i další znevýhodněné skupiny na trhu práce, jako jsou těhotné ženy či lidé, kteří pečují o blízké. Novelu schválila sněmovna v půli září. více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Nadace Agrofert
Středočeský kraj
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.