pečuj doma

Cena Rady vlády pro seniory a stárnutí populace

17.6.2023

V letošním roce se bude konat již devátý ročník Ceny Rady vlády pro seniory a stárnutí populace. Rada usiluje o vytváření podmínek pro zdravé, aktivní a důstojné stárnutí v ČR a zaměřuje se také na přímé zapojení starších osob do ekonomického a sociálního rozvoje společnosti. Nominace na ocenění lze zasílat do 31. července 2023.

Soutěž probíhá v celkem čtyřech kategoriích a je předávána jednotlivcům či kolektivu za angažovanost v oblasti podpory seniorů nebo mezigenerační spolupráce. V jednotlivých kategoriích jsou oceněni profesionálové, neprofesionálové a kolektivy nebo projekty, které se významným způsobem a dlouhodobě angažují v oblasti podpory seniorů. Zvláštní kategorií je pak Cena předsedy Rady.

Kategorie

Osobnost, která se významným způsobem a dlouhodobě angažuje v oblasti podpory seniorů jako profesionál
Osobnost, která se významným způsobem a dlouhodobě angažuje v oblasti podpory seniorů jako neprofesionál
Kolektiv či projekt, který se významným způsobem angažuje v oblasti mezigenerační spolupráce
Zvláštní cena předsedy Rady - pana ministra 
Nominace do prvních tří kategorií mohou zasílat obce, kraje, neziskové organizace a členky a členové Rady, a to tajemnici Rady na jana.rehakova2@mpsv.cz v termínu do 31. července 2023.

„Hlavním cílem této soutěže je motivace seniorů k aktivnímu stárnutí a zvýšení povědomí společnosti o problematice seniorů. Na příkladech z praxe se nejlépe ukazuje, jak mohou být senioři prospěšní sobě, ale také svému okolí. Představení a ocenění osobností, kteří se významně angažují v podpoře seniorů, je velmi příjemnou součástí pravidelných setkání Rady vlády pro seniory a stárnutí populace,“ řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Rada slouží jako platforma, v rámci níž se setkávají zástupci jak veřejné správy (ministerstva, Poslanecká sněmovna a Senát), institucí (odbory, zaměstnavatelské svazy, Asociace krajů, Svaz měst a obcí, zástupci zdravotních pojišťoven), tak zástupci seniorských organizací (Život 90, Senioři ČR, Rada seniorů ČR) a odborníci (lékaři, zástupci poskytovatelů sociálních služeb a neziskového sektoru).

Zdroj: MPSV

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

INFO: Problémy s duševním zdravím můžete řešit z domova

22.5.2024 Pokud potřebujete pomoc specialisty na duševní zdraví, nemusíte se spoléhat pouze na klasické ambulance psychiatrů a psychologů, které jsou v dnešních dnech přeplněné a je těžké zde dostat termín. Zkuste využít digitální terapie, které nabízí péči online, tedy doslova odkudkoli, kde máte připojení k internetu. Jednou z možností je digitální platforma Mindwell. více...

PTÁTE SE: Musí banka kontrolovat kroky opatrovníka, když to dělá soud?

21.5.2024 Pro sestru chceme zřídit spořicí účet, ať její peníze nejsou ničeny inflací. Banka podmiňuje zřízení spořicího účtu tím, že omezí výběr peněz na 15 000 Kč měsíčně a my pak musíme bance vysvětlovat, nač chceme realizovat, přestože mají listiny opatrovníka i o zbavení svéprávnosti (tělesné i mentální postižení od narození). Má banka právo to dělat více...

PTÁTE SE: Jak napsat vyjádření do řízení o příspěvku na péči

20.5.2024 Chci podat odvolání ohledně přiznání výše příspěvku na péči pro syna s poruchou autistického spektra. Připravuji podklady pro vyjádření k rozhodnutí. Díky článku od p. Pešlové na vašich stránkách jsem podala žádost o prodloužení vyjádření. Budu upozorňovat na procesní nesrovnalosti v řízení. Zjišťuji, že při posuzování situace syna nebyly více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.