pečuj doma

Dobročinný obchůdek v brněnských Lužánkách

9.12.2023

Užít si vánoční akce s rodinou a přitom pomáhat. To už je lužánecká tradice. Výtěžek z Dobročinného obchůdku na Lidické bude věnovaný Spolku vodicí pes, z. s. a Škole vodicí pes, konkrétně pro fenku Ruby, která se připravuje na svoji budoucí službu. Obě organizace už mnoho let společně pomáhají nevidomým lidem. Zajišťují nejen samotný výcvik psů, ale pomáhají i přímo zrakově postiženým po převzetí jejich nového pomocníka, aby se spolu dobře sehráli. Pejsek si musí zvyknout na hlas, chůzi, velikost postavy svého nového pána. Ten se zase musí naučit, jak a kdy povelovat, tak aby mohl plně využít jeho dovedností. "Všechno mi vysvětlila Naďa Šašková, kterou jsem ve spolku na Kamenomlýnské ulici navštívila, viděla jsem i pejsky, kteří jsou ve výcvikové škole. Výchova a výcvik je velmi náročný, finančně i časově. Velký podíl na úspěšném vycvičení vodicích psů mají dobrovolní pečovatelé, mezi které patří i naše Madla Janíková z Lidické," popsala dlouholetá organizátorka Dobročinného obchůdku a lektorka...

Obchůdek můžete navštívit 11.-16. prosince na adrese Lidická 50, 602 00  Brno. Od pondělí 11. do pátku 15. prosince vždy odpoledne v Galerii pracoviště Lidická - v sobotu 16. prosince v rámci Vánoc v Lužánkách v LUSKu u pracoviště Lidická, od 13 do 18 hodin.

Více informací: https://www.informuji.cz/akce/jhm/274368-dobrocinny-obchudek-v-luzankach/

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

INFO: V soukromých domovech by měli senioři odevzdat celý svůj příjem

23.6.2024 Je zde další novela zákona o sociálních službách. Jedná se o rozsáhlou novelu, jehož smyslem je zákonem upravit sociálně zdravotní pomezí pro lidi, kteří potřebují zdravotní péči současně se sociální péčí. NRZP ČR souhlasí s tezí propojení sociální péče a zdravotní péče u lidí, kteří potřebují poskytovat oba druhy péče společně více...

PTÁTE SE: Započítání doby péče nebo evidence na úřadu práce do důchodu

22.6.2024 Pečuji o matku, do 31.5.2020 jsem byl zaměstnán, od 1.6.2020 jsem byl veden v evidenci úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání, podpora mi byla poskytnuta od 1.6. do 31.10.2020. Z důvodu covidu a odsouvání návštěv úřadu práce jsem byl vyřazen z evidence až 10.5.2021. V květnu 2020 jsme zažádali o příspěvek na péči, tento se vyřídil více...

INFO: Ženský vzdělávací spolek Vesna bude slavit svátek

21.6.2024 Ve středu 26. 6. 2024 budeme už potřetí slavit svátek Vesny! Zveme všechny účastnice a účastníky našich aktivit i ty, kdo zatím jen zvědavě obhlížejí nástěnky Vesny na Údolní či přinášejí věci do Šatníku na Pellicově 2c - ale i ty, které a kteří prošli v minulosti vesními školami, kurzy a kroužky. Program začíná v 15 hodin a končí ve 20 hodin. více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.