pečuj doma

Dobročinný obchůdek v brněnských Lužánkách

9.12.2023

Užít si vánoční akce s rodinou a přitom pomáhat. To už je lužánecká tradice. Výtěžek z Dobročinného obchůdku na Lidické bude věnovaný Spolku vodicí pes, z. s. a Škole vodicí pes, konkrétně pro fenku Ruby, která se připravuje na svoji budoucí službu. Obě organizace už mnoho let společně pomáhají nevidomým lidem. Zajišťují nejen samotný výcvik psů, ale pomáhají i přímo zrakově postiženým po převzetí jejich nového pomocníka, aby se spolu dobře sehráli. Pejsek si musí zvyknout na hlas, chůzi, velikost postavy svého nového pána. Ten se zase musí naučit, jak a kdy povelovat, tak aby mohl plně využít jeho dovedností. "Všechno mi vysvětlila Naďa Šašková, kterou jsem ve spolku na Kamenomlýnské ulici navštívila, viděla jsem i pejsky, kteří jsou ve výcvikové škole. Výchova a výcvik je velmi náročný, finančně i časově. Velký podíl na úspěšném vycvičení vodicích psů mají dobrovolní pečovatelé, mezi které patří i naše Madla Janíková z Lidické," popsala dlouholetá organizátorka Dobročinného obchůdku a lektorka...

Obchůdek můžete navštívit 11.-16. prosince na adrese Lidická 50, 602 00  Brno. Od pondělí 11. do pátku 15. prosince vždy odpoledne v Galerii pracoviště Lidická - v sobotu 16. prosince v rámci Vánoc v Lužánkách v LUSKu u pracoviště Lidická, od 13 do 18 hodin.

Více informací: https://www.informuji.cz/akce/jhm/274368-dobrocinny-obchudek-v-luzankach/

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Seriál videí s ukázkami správného a chybného postupu v různých situacích.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

PTÁTE SE: Stala jsem se opatrovníkem. Kam je to nutné nahlásit?

1.3.2024 Dcera byla tedy omezena ve svéprávnosti, právní moci to nabylo v prosinci 2023, invalidní důchod 3. stupně ji přiznali od plnoletosti, čili od dubna. Výplata důchodu je zasílána na její účet, který v osmnácti přešel z dětského účtu na běžný. Kam všude vlastně to omezení svéprávnosti musím hlásit, že jsem opatrovník... do banky, na OSSZ, ČSSZ? více...

INFO: Pečující o nemocné příbuzné nemá kdo vystřídat

29.2.2024 Žena pečující o vážně nemocného manžela usiluje o to, aby pečovatelky a osobní asistenti mohli pomáhat i s péčí o děti. Ministerští úředníci slibují, že to s nimi projednají. Návrh novely zákona o sociálních službách nyní mají na stole poslanci. Lucie Ovsenáková z Libiše pečuje o manžela s amyotrofickou laterální sklerózou přes pět let. více...

PTÁTE SE: Souběh invalidního a sirotčího důchodu

28.2.2024 Chlapec je narozen v srpnu 2004, omezen na svéprávnosti, byl mu ustanoven opatrovník. Studuje na střední praktické škole. Od 2.9.2020 je mu vyplácen sirotčí důchod. V říjnu 2023 bylo požádáno o invalidní důchod a ČSSZ ho přiznala ID I. stupně od 2.9.2020. ČSSZ sdělila, že sirotčí důchod nemá vliv na invalidní důchod. Podle rozhodnutí z ČSSZ se ukázalo více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.