pečuj doma

Důvodem zpoždění je změna metodiky projektů

16.1.2023

MPSV ČR se rozhodlo změnit metodiku projektů u dotačního řízení MPSV ČR typu B, které se týká projektů na poskytování sociálních služeb na celostátní a nadregionální úrovni, a to především z důvodu digitalizace dotačních řízení a napojení na databázi Ministerstva financí ČR. Nová metodika bude upravovat některé administrativní úkony při tvorbě podávání projektů.

Nová metodika by měla být schválena nejpozději 26. ledna 2023 a hned poté by měla být vyhlášena výzva k podávání projektů. Finanční prostředky u projektů, které uspějí v dotačním řízení, by měly být vyplaceny alespoň částečně do konce března 2023.

NRZP diskutovala s ředitelem Janem Vrbickým z MPSV o delší perspektivě projektů nadregionálních či celostátních. Byla ujištěna že tyto projekty budou dále podporovány i v dalších letech, i když dojde patrně k nějakým změnám, a to v souvislosti s připravovaným zákonem o sociálních službách.

Zdroj: NRZP

 

Videa o aktivizaci seniorů a dlouhodobě nemocných z naší tvůrčí  dílny.
Hovory L. Vencálka s M. Klapetkem a J. Štěpaníka s P. Jemelkou o etice ve zdravotnictví.
A z čeho ji hradit? Přečtěte si zevrubný informační článek Radky Pešlové, aktualizovaný pro rok 2023.
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.

Články

INFO: Máme penicilin ze Slovenska, situace je momentálně o něco lepší

29.1.2023 Očekávání lékárníků i lékařů týkající se penicilinových antibiotik z ciziny se naplnilo. Do většiny nemocničních i privátních lékáren distributoři léčiv poprvé dodali dva druhy jednoduchého penicilinu, jehož dovoz ze Slovenska zajistilo ministerstvo zdravotnictví. Jde o V penicilin s označením na krabičce V PNC o síle 500 nebo 750 miligramů. více...

PTÁTE SE: Může maminka doplácet pobytovou službu z úspor?

28.1.2023 Mé mamince nedostačuje příjem na úhradu domova pro seniory. Má však úspory, je možné vzniklý nedoplatek hradit z těchto úspor? Chtěla by si ho hradit sama, ale bylo nám řečeno, že může pouze rodina.
ODPOVĚĎ
Co se týče úhrady za sociální služby, zde je situace trochu složitá. Na jedné straně více...

ZPRÁVY: Poradní orgán ombudsmana upozorňuje…

27.1.2023 Na Noci důstojnosti jsme připomněli tragický osud Doroty Šandorové, kterou před dvěma lety usmrtil pečovatel. Minulý rok na systematické návštěvě Domovu pod lípou pracovníci Kanceláře ombudsmana objevili a museli nahlásit závažná zjištění. A ombudsman kvůli špatnému zacházení s klienty podal na tento domov poté trestní oznámení. více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.