pečuj doma

Film Tancuj Matyldo a konference První pomoci pro pečující

7.8.2023

Producentka a scenáristka Mgr. Nataša Slavíková stojí za novým českým hraným filmem s názvem Tancuj Matyldo. Představí ho, včetně ukázek, na konferenci První pomoc pro pečující. Kdo se chce konference a seznámení s filmem zúčastnit, tak cena vstupenky je 490 korun a registrace je možná až do 2. října 2023.

 „Příběh pojednává o životě úspěšného exekutora a jeho syna, jejichž matka a babička Matylda onemocněla Alzheimerovou chorobou a tato situace převrátí život všem vzhůru nohama. V hlavních rolích tragikomického snímku se představí Karel Roden, Regina Rázlová a Antonio Šoposki. Jeho oficiální premiéra je naplánována na listopad 2023,“ říká Mgr. Nataša Slavíková. 

Film Tancuj Matyldo obsahuje motivy, jako jsou nemoc, smrt, rozpad tradičních rodinných vazeb atd. a jako takový nemůže být bezstarostnou komedií. Nicméně v žádném případě dopředu nerezignuje na diváka a neplánuje vytvořit film zatěžkaný a depresivní. Naopak, v tématu hledá momenty naděje, životní optimismus a možnosti vlastního obohacení. Autoři díky osobní zkušenosti vědí, že téma přináší množství komických či tragikomických situací. Film vypráví příběh bez laciného sentimentu, s humorem, aniž by ale zlehčoval vážnost věci. Navíc tím, jak se z Alzheimerovy choroby stává novodobá epidemie, přibývá i těch, kterých se tato problematika bude stále více týkat. 

Pokud jde o konferenci, tak veškeré informace jsou k dispozici na https://www.a-doma.cz/konference-2023/.

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Seriál videí s ukázkami správného a chybného postupu v různých situacích.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

ZPRÁVY: Není žádoucí rušit nemocnice, ale transformovat

4.3.2024 Nedostatek personálu, tlak na větší efektivitu, ale i vývoj medicíny a požadavky na kvalitu. To je jen několik důvodů, proč se změnám na mapě nemocnic nevyhneme. Podle expertů by ale neměla být výsledkem koncentrace i základní péče do krajských měst a zhoršení dostupnosti v odlehlých regionech. Píše o tom Medical Tribune. více...

PTÁTE SE: Exekuce ze jmění manželů vůči osobě omezené ve svéprávnosti

3.3.2024 Jsem opatrovníkem dámy, která byla před lety omezena ve svéprávnosti. Už dlouho probíhá rozvodové řízení s jejím manželem. Sňatek byl už dávno znám za neplatný, bohužel soud ani bývalá opatrovnice nezasáhli, aby byl sňatek anulován. Dnes jsem obdržel oznámení o dvou exekucich, které má její manžel, ale exekutor to chce vymáhat po nemocné více...

ZPRÁVY: Hlavním posláním Kociánky je ucelená rehabilitace

2.3.2024 "Narodil jsem se v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze, kousek od Jedličkova ústavu, nejstaršího českého zařízení pro děti a mládež s tělesným postižením. Ten byl založen v roce 1913, pouhých šest let před Kociánkou, sociálně-zdravotnickým zařízením stejného typu. A moje první zaměstnání bylo v Jedličkově ústavu," vypočítává Tomáš Komárek. více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.