pečuj doma

Film Tancuj Matyldo a konference První pomoci pro pečující

7.8.2023

Producentka a scenáristka Mgr. Nataša Slavíková stojí za novým českým hraným filmem s názvem Tancuj Matyldo. Představí ho, včetně ukázek, na konferenci První pomoc pro pečující. Kdo se chce konference a seznámení s filmem zúčastnit, tak cena vstupenky je 490 korun a registrace je možná až do 2. října 2023.

 „Příběh pojednává o životě úspěšného exekutora a jeho syna, jejichž matka a babička Matylda onemocněla Alzheimerovou chorobou a tato situace převrátí život všem vzhůru nohama. V hlavních rolích tragikomického snímku se představí Karel Roden, Regina Rázlová a Antonio Šoposki. Jeho oficiální premiéra je naplánována na listopad 2023,“ říká Mgr. Nataša Slavíková. 

Film Tancuj Matyldo obsahuje motivy, jako jsou nemoc, smrt, rozpad tradičních rodinných vazeb atd. a jako takový nemůže být bezstarostnou komedií. Nicméně v žádném případě dopředu nerezignuje na diváka a neplánuje vytvořit film zatěžkaný a depresivní. Naopak, v tématu hledá momenty naděje, životní optimismus a možnosti vlastního obohacení. Autoři díky osobní zkušenosti vědí, že téma přináší množství komických či tragikomických situací. Film vypráví příběh bez laciného sentimentu, s humorem, aniž by ale zlehčoval vážnost věci. Navíc tím, jak se z Alzheimerovy choroby stává novodobá epidemie, přibývá i těch, kterých se tato problematika bude stále více týkat. 

Pokud jde o konferenci, tak veškeré informace jsou k dispozici na https://www.a-doma.cz/konference-2023/.

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na podpůrné skupiny pro pečující, které pořádáme od září v Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

PTÁTE SE: Kolizní opatrovník při užívání bytu opatrovaného

17.7.2024 Po dohodě s rodinou jsem se stal opatrovníkem mého dědy, který aktuálně žije delší dobu v domově důchodců. Po zhoršení zdravotního stavu se za ním do domova přestěhovala i má babička, kde spolu nyní žijí. Mají společně byt v osobním vlastnictví, který oba hradí svým důchodem, byt je ale nyní prázdný. Domluvil jsem se s babičkou více...

INFO: Nesouhlas s upozaděním sociálního šetření u příspěvků na péči

16.7.2024 V legislativním procesu se nachází zákon, kterým se mění zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony. Poslední úpravy se dělaly na konci června. více...

PTÁTE SE: Práce ve stavebnictví při invalidním důchodu třetího stupně

15.7.2024 Můj otec, onkologický pacient, by rád zažádal o přiznání invalidního důchodu. S ohledem na jeho diagnózu by mu byl s největší pravděpodobností přiznán 3. stupeň. Nicméně můj otec je zároveň stále zaměstnán u mezinárodní stavební firmy, přičemž se nejedná v jeho případě o kancelářskou činnost, a pro otce je velmi podstatné, aby i po přiznání více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.