pečuj doma

Film Tancuj Matyldo a konference První pomoci pro pečující

7.8.2023

Producentka a scenáristka Mgr. Nataša Slavíková stojí za novým českým hraným filmem s názvem Tancuj Matyldo. Představí ho, včetně ukázek, na konferenci První pomoc pro pečující. Kdo se chce konference a seznámení s filmem zúčastnit, tak cena vstupenky je 490 korun a registrace je možná až do 2. října 2023.

 „Příběh pojednává o životě úspěšného exekutora a jeho syna, jejichž matka a babička Matylda onemocněla Alzheimerovou chorobou a tato situace převrátí život všem vzhůru nohama. V hlavních rolích tragikomického snímku se představí Karel Roden, Regina Rázlová a Antonio Šoposki. Jeho oficiální premiéra je naplánována na listopad 2023,“ říká Mgr. Nataša Slavíková. 

Film Tancuj Matyldo obsahuje motivy, jako jsou nemoc, smrt, rozpad tradičních rodinných vazeb atd. a jako takový nemůže být bezstarostnou komedií. Nicméně v žádném případě dopředu nerezignuje na diváka a neplánuje vytvořit film zatěžkaný a depresivní. Naopak, v tématu hledá momenty naděje, životní optimismus a možnosti vlastního obohacení. Autoři díky osobní zkušenosti vědí, že téma přináší množství komických či tragikomických situací. Film vypráví příběh bez laciného sentimentu, s humorem, aniž by ale zlehčoval vážnost věci. Navíc tím, jak se z Alzheimerovy choroby stává novodobá epidemie, přibývá i těch, kterých se tato problematika bude stále více týkat. 

Pokud jde o konferenci, tak veškeré informace jsou k dispozici na https://www.a-doma.cz/konference-2023/.

 

Doporučení odborníků z MZČR k očkování proti covidu v sezoně 2023/24. Nepřehlédněte!
Videa o aktivizaci seniorů a dlouhodobě nemocných z naší tvůrčí  dílny.
A z čeho ji hradit? Přečtěte si zevrubný informační článek Radky Pešlové, aktualizovaný pro rok 2023.
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.

Články

ZPRÁVY: Představuje se Brno, jako partner neziskovek

3.10.2023 Dnes proběhl křest tramvaje a začátek kampaně „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“. Akce se odehrála na Komenského náměstí na odstavné koleji. Tramvaj, která bude informovat Brňany a Brňanky o neziskových organizacích věnujících se sociálním službám, pokřtila primátorka města Brna Markéta Vaňková. více...

PTÁTE SE: Dostal jsem výpověď z bytu pro sociálně slabší

2.10.2023 Bydlím v bytovce a mám dlouhodobé spory se sousedy. Celou situaci již řeší Policie ČR. Problémy narůstají, sousedka je matka starosty a ten se nyní mstí. Cizí odpad před bytovými dveřmi, k čemuž se mi starosta přiznal, přešel jsem to. Za dva dny večer starosta u dveří s okamžitou výpověď z bytu, kdy se mám do pěti dní vystěhovat. více...

INFO: Práce na dálku je dostupnější. Pomůže pečujícím

1.10.2023 Rodiče malých dětí snadněji skloubí pracovní a rodinný život. Úprava zákoníku práce jim ulehčí získání práce na dálku a rovněž podpoří flexibilní úvazky. Z lepších podmínek budou těžit i další znevýhodněné skupiny na trhu práce, jako jsou těhotné ženy či lidé, kteří pečují o blízké. Novelu schválila sněmovna v půli září. více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Nadace Agrofert
Středočeský kraj
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.