pečuj doma

Jak sestry domácí péče urychlují hojení chronických ran?

20.2.2024

Dnes se zaměříme na téma léčba chronických ran. Nejprve si musíme říct, co je vlastně chronická rána. Za chronické se považují rány, které ani po šesti týdnech léčby se nehojí. Poté musí přijít na řadu zdravotnický personál. Jaké jsou často kladené otázky našim sestřičkám z domácí zdravotní péče?
Můžete tento druh ran ošetřovat doma?  
Ano, máme na vás čas a každý je rád, když nemusí trávit půl dne v čekárně na chirurgii. Z vlastních zkušenosti víme, že pacienti si připadají důležitěji než na chirurgii (čas je jen pro ně, mají šanci se na cokoliv zeptat, diskutujeme o stavu rány). Vždy se snažíme hledat zlatou střední cestu, abychom vyhověli oběma stranám.  
Proč se mi rána nehojí?  
Hojení rány může zpomalit nemoc, jako je například diabetes (cukrovka), nádorové onemocnění, ischemická choroba (ucpání cév) dolních končetin, problémy s imunitou apod. U ležících pacientů se pak často vyskytují dekubity (proleženiny). Proto je potřeba vždy zvolit komplexní přístup a kromě rány samotné se zabývat také celkovým zdravotním stavem nemocného. Svou roli hraje mimo jiné i nedostatečná výživa a nedostatečný příjem tekutin.  
Co já sám můžu udělat, aby se rána hojila rychleji?  
Hojení rány urychlí udržování provedeného obvazu v čistotě. Také by se mělo...

Celý článek: 
proprarodice.cz

 

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

ZPRÁVY: Významná konference "Stáří spojuje" bude začátkem června

23.4.2024 Již tradiční mezinárodní konference Stáří spojuje 2024 se koná od 3. do 4. června 2024 v Praze. Hlavními tématy konference letos budou: mezigenerační vztahy, umění stárnout, ageismus, postavení seniorů ve společnosti, týrání a zanedbávání seniorů a další. Pozvání přijala řada významných českých i zahraničních expertů. více...

INFO: Zdravotně postižení budou od dubna 2025 patřit pod ČSSZ

22.4.2024 MPSV připravilo návrh zákona, jehož cílem je systémové sjednocení všech sociálních dávek podmíněných dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem pod hlavičku České správy sociálního zabezpečení. Namísto Úřadu práce ČR by tak nově o příspěvku na péči a dávkách pro osoby se zdravotním postižením rozhodovaly územní správy sociálního zabezpečení. více...

PTÁTE SE: Znovuposouzení příspěvku na péči v 18 letech u celiaka

21.4.2024 Dceři v listopadu 2023 skončil posudek (3. v pořadí) na příspěvek na péči v 1. stupni, dg. celiakie, skolióza (celotrupový korzet). Uznáno pokaždé d) stravování, e) oblékání, h) péče o zdraví. (Rozporovali jsme osobní aktivity, ale nedosáhli). Před dvě dny jsem byla na základě Vyrozumění z úřadu práce nahlédnout do spisu. Posudkový lékař popsal více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.