pečuj doma

Jak sestry domácí péče urychlují hojení chronických ran?

20.2.2024

Dnes se zaměříme na téma léčba chronických ran. Nejprve si musíme říct, co je vlastně chronická rána. Za chronické se považují rány, které ani po šesti týdnech léčby se nehojí. Poté musí přijít na řadu zdravotnický personál. Jaké jsou často kladené otázky našim sestřičkám z domácí zdravotní péče?
Můžete tento druh ran ošetřovat doma?  
Ano, máme na vás čas a každý je rád, když nemusí trávit půl dne v čekárně na chirurgii. Z vlastních zkušenosti víme, že pacienti si připadají důležitěji než na chirurgii (čas je jen pro ně, mají šanci se na cokoliv zeptat, diskutujeme o stavu rány). Vždy se snažíme hledat zlatou střední cestu, abychom vyhověli oběma stranám.  
Proč se mi rána nehojí?  
Hojení rány může zpomalit nemoc, jako je například diabetes (cukrovka), nádorové onemocnění, ischemická choroba (ucpání cév) dolních končetin, problémy s imunitou apod. U ležících pacientů se pak často vyskytují dekubity (proleženiny). Proto je potřeba vždy zvolit komplexní přístup a kromě rány samotné se zabývat také celkovým zdravotním stavem nemocného. Svou roli hraje mimo jiné i nedostatečná výživa a nedostatečný příjem tekutin.  
Co já sám můžu udělat, aby se rána hojila rychleji?  
Hojení rány urychlí udržování provedeného obvazu v čistotě. Také by se mělo...

Celý článek: 
proprarodice.cz

 

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na podpůrné skupiny pro pečující, které pořádáme od září v Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

PTÁTE SE: Kolizní opatrovník při užívání bytu opatrovaného

17.7.2024 Po dohodě s rodinou jsem se stal opatrovníkem mého dědy, který aktuálně žije delší dobu v domově důchodců. Po zhoršení zdravotního stavu se za ním do domova přestěhovala i má babička, kde spolu nyní žijí. Mají společně byt v osobním vlastnictví, který oba hradí svým důchodem, byt je ale nyní prázdný. Domluvil jsem se s babičkou více...

INFO: Nesouhlas s upozaděním sociálního šetření u příspěvků na péči

16.7.2024 V legislativním procesu se nachází zákon, kterým se mění zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony. Poslední úpravy se dělaly na konci června. více...

PTÁTE SE: Práce ve stavebnictví při invalidním důchodu třetího stupně

15.7.2024 Můj otec, onkologický pacient, by rád zažádal o přiznání invalidního důchodu. S ohledem na jeho diagnózu by mu byl s největší pravděpodobností přiznán 3. stupeň. Nicméně můj otec je zároveň stále zaměstnán u mezinárodní stavební firmy, přičemž se nejedná v jeho případě o kancelářskou činnost, a pro otce je velmi podstatné, aby i po přiznání více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.