pečuj doma

Kniha, která vyniká slovem i obrazem. Brno tentokrát trochu jinak

12.10.2022

V tyto dny přibyla do dlouhé řady brunensií, tedy knih o Brně, další… Je trochu jiná než ostatní. Není to bedekr, není to průvodce městem, ani kniha zaměřená na památky, či historii, ani kniha povídek, ani textů odborně zaměřených… Tak, co to tedy je?

Na počátku byl nápad tří autorů, tří starých Brňanů, sestavit knihu z akvarelů a jim odpovídajících fotografií, doprovázený krátkým spojovacím textem. Takové estetické show, jak říká autor textů, geolog, publicista a novinář Ladislav Vencálek. Pak se nám to nějak vymklo z ruky, dodává. Texty se hromadily, tak jak se hromadily události, až vzniklo 224 stránek, které nabízejí jak obrázky a fotografie Brna, tak texty, které s humorem glosují minulost města i jeho současnost. A protože autoři skončili svou práci na knížce symbolicky 24. únorem letošního roku, je v nadpisu i otazník… Jak to bude dál? Je docela možné… že za nějakou miliardu let najde naši knížku ve sklepení pod Špilberkem malá měňavka a zavolá: babi, podívej, co mám… to Brno bylo docela pěkné…

Kniha vyniká nejen textem a obrazovou částí, ale i citlivou a svěží grafickou úpravou Petry Spáčilové a je vhodným dárkem vánočním…

BRNO autorů Zdeňka Bláhy (akvarely), Přemysla Dížky (fotografie) a Ladislava Vencálka (foto a texty) vydalo nakladatelství Šimona Ryšavého. V jeho knihkupectví na ulici Táborská číslo 30 pořídíte knihu se slevou deset procent.

Videa o aktivizaci seniorů a dlouhodobě nemocných z naší tvůrčí  dílny.
Hovory L. Vencálka s M. Klapetkem a J. Štěpaníka s P. Jemelkou o etice ve zdravotnictví.
Počet dotazů roste a proto jsme "korigovali" naše předsevzetí. Více...
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.

Články

INFO: Těm, co musí být odebrána slinivka, mohou pomoci vlastní buňky

1.12.2022 IKEM rozšířil program autologní transplantace Langerhansových ostrůvků do celé ČR a poprvé s ní překročil i hranice státu. Pacienti, kterým způsobuje potíže jejich vlastní slinivka, se mohou léčit v nemocnici přímo ve svém regionu a do IKEM putuje jen pankreas, z něhož lékaři z IKEM izolují ostrůvky a s nimi míří za pacientem, kterému je transplantují. více...

DOPORUČENÍ: APSS ČR: Nepodceňte přípravu na blackout

30.11.2022 Poskytovatelé sociálních služeb v České republice by měli být připraveni na rozsáhlý a déletrvající výpadek elektrické energie. Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) proto zpracovala doporučený postup, jak by měli zaměstnanci v pobytových sociálních službách jednat v takovéto nouzové situaci, aby byly dopady na klienty co nejmenší. více...

PTÁTE SE: Místo průkazky ZTP/P má mít syn jen TP

29.11.2022 Syn s diagnózou dětský autismus mel do svých 15 let, tedy do srpna 2022, průkaz ZTP/P. Nyní nám přišlo oznámeni, že se chystají přiznat nám pouze TP. Převzala jsem osobně posudek, ale nenašla jsem nic, co by z něj bylo formálně vynecháno. Tudíž z možností, které mi sdělila pracovnice, jsem zvolila odvolaní po přijetí rozhodnutí, protože nové zprávy více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.