pečuj doma

Kniha, která vyniká slovem i obrazem. Brno tentokrát trochu jinak

12.10.2022

V tyto dny přibyla do dlouhé řady brunensií, tedy knih o Brně, další… Je trochu jiná než ostatní. Není to bedekr, není to průvodce městem, ani kniha zaměřená na památky, či historii, ani kniha povídek, ani textů odborně zaměřených… Tak, co to tedy je?

Na počátku byl nápad tří autorů, tří starých Brňanů, sestavit knihu z akvarelů a jim odpovídajících fotografií, doprovázený krátkým spojovacím textem. Takové estetické show, jak říká autor textů, geolog, publicista a novinář Ladislav Vencálek. Pak se nám to nějak vymklo z ruky, dodává. Texty se hromadily, tak jak se hromadily události, až vzniklo 224 stránek, které nabízejí jak obrázky a fotografie Brna, tak texty, které s humorem glosují minulost města i jeho současnost. A protože autoři skončili svou práci na knížce symbolicky 24. únorem letošního roku, je v nadpisu i otazník… Jak to bude dál? Je docela možné… že za nějakou miliardu let najde naši knížku ve sklepení pod Špilberkem malá měňavka a zavolá: babi, podívej, co mám… to Brno bylo docela pěkné…

Kniha vyniká nejen textem a obrazovou částí, ale i citlivou a svěží grafickou úpravou Petry Spáčilové a je vhodným dárkem vánočním…

BRNO autorů Zdeňka Bláhy (akvarely), Přemysla Dížky (fotografie) a Ladislava Vencálka (foto a texty) vydalo nakladatelství Šimona Ryšavého. V jeho knihkupectví na ulici Táborská číslo 30 pořídíte knihu se slevou deset procent.

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

INFO: Letošní týden pro rodinu začíná 13. května

15.4.2024 Rodinný svaz ČR vyhlašuje pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje 16. ročník týdne rodiny s mottem: „ŠTĚSTÍ RODINY NEJSOU OSAMOCENÉ ŠEDINY“. Proběhne od 13. do 19. května a chce poukázat na důležitost blízkosti a bolestný nárůst osamělosti, především seniorů, vedoucí často k vyloučení, pádu do izolace až ubližování si. více...

ZPRÁVY: Pečující roku 2024. Nominace do 30. dubna

14.4.2024 Ministerstvo práce a sociálních věcí znovu otevírá nominace na ocenění Pečující roku, které si klade za cíl ocenit a veřejně uznat náročnou práci neformálních pečujících po celé České republice. Slavnostní předávání cen se uskuteční 6. června 2024 v rámci 7. ročníku konference Fórum rodinné politiky, která tento rok zamíří do Jihlavy. více...

PTÁTE SE: Lze dokládat nové lékařské zprávy k námitce u příspěvku na péči?

13.4.2024 Dceři snížili příspěvek na péči ze 4. na 3. stupeň, podali jsme námitku. V ní jsme podle rady rané péče a v podstatě logiky nedodali žádné další/nové lékařské zprávy, jenom zdůvodnili, proč nesouhlasíme. Z úřadu práce nám došlo rozhodnutí, že vzhledem k tomu, že jsme k námitce nepřiložili žádné lékařské zprávy či jiné důkazové prostředky, více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.