pečuj doma

Možnosti pomoci pro pečující osoby se rozšiřují v Brně

16.3.2024

Působnost bezplatné poradny Socio Info Point při Odboru sociální péče Magistrátu města Brna na Kolišti 19 se rozšířila o nabídku pro neformální pečující. Poradna ale i nadále poskytuje komplexní informační servis pro zvládnutí složitých životních situací pro všechny zájemce, nikoli pouze pečující osoby. Článek o tom vyšel v tiskovině Magistrátu města Brna Metropolitanu:

Pomoc potřebují i ti, kteří sami pomáhají. A je jedno, jestli se starají o děti s handicapem nebo o stárnoucí rodiče, jimž věk a nemoci ubírají sil i soběstačnosti. Neformálně pečujícím se navíc alespoň určité části života stává každý z nás a jde o náročnou práci, která však často bývá pro „formální“ systém sociální či zdravotní péče neviditelná. Rozšířili jsme proto působnost bezplatné poradny Socio Info Point při Odboru sociální péče Magistrátu města. Poradna, která není určena pouze Brňanům, poskytuje komplexní informační servis pro zvládnutí složitých životních situací. V rámci projektu „Brno pomáhá pečovat doma“ se její tým poradců navýšil na čtyři a nově nabízí škálu podpůrných aktivit lidem, kteří pečují o svého blízkého či známého. V poradně pečující nyní mohou najít také individuální terapeutickou podporu ve formě jednorázových nebo opakujících se sezení a konzultací s psychoterapeutkou.
Od začátku roku novinku využila již více než desítka zájemců a vzhledem k rozšířené kapacitě další stále mohou přijít. Domluvit si termín je možné v sídle poradny na Kolišti 19, ale pro méně mobilní pečující existuje možnost setkání také v domácím prostředí.
Dotazy, s nimiž se lidé na poradnu obracejí nejčastěji, se týkají sociálních dávek na podporu lidí se zdravotním problémem, které jim pomohou zůstat déle doma. Mnozí zase hledají možné služby, které lze využít pro méně či více soběstačné blízké.
Kromě toho, že odborníci pomohou najít vhodnou variantu, řeší s klienty i to, jak danou službu poptat a zařídit. Přehled všech aktivit včetně možnosti přihlášení najdete na webových stránkách socialnipece.brno.cz. Využít lze i bezplatnou telefonickou linku 800 140 800.

Zdroj: Metropolitan, Magistrát města Brna

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

ZPRÁVY: Významná konference "Stáří spojuje" bude začátkem června

23.4.2024 Již tradiční mezinárodní konference Stáří spojuje 2024 se koná od 3. do 4. června 2024 v Praze. Hlavními tématy konference letos budou: mezigenerační vztahy, umění stárnout, ageismus, postavení seniorů ve společnosti, týrání a zanedbávání seniorů a další. Pozvání přijala řada významných českých i zahraničních expertů. více...

INFO: Zdravotně postižení budou od dubna 2025 patřit pod ČSSZ

22.4.2024 MPSV připravilo návrh zákona, jehož cílem je systémové sjednocení všech sociálních dávek podmíněných dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem pod hlavičku České správy sociálního zabezpečení. Namísto Úřadu práce ČR by tak nově o příspěvku na péči a dávkách pro osoby se zdravotním postižením rozhodovaly územní správy sociálního zabezpečení. více...

PTÁTE SE: Znovuposouzení příspěvku na péči v 18 letech u celiaka

21.4.2024 Dceři v listopadu 2023 skončil posudek (3. v pořadí) na příspěvek na péči v 1. stupni, dg. celiakie, skolióza (celotrupový korzet). Uznáno pokaždé d) stravování, e) oblékání, h) péče o zdraví. (Rozporovali jsme osobní aktivity, ale nedosáhli). Před dvě dny jsem byla na základě Vyrozumění z úřadu práce nahlédnout do spisu. Posudkový lékař popsal více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.