pečuj doma

Nemocnice Milosrdných bratři v Brně přejde pod Konvent

21.3.2024

Již řadu let probíhají jednání mezi Brnem a Milosrdnými bratry (dále Konvent) o tom, jak by mělo vypadat fungování Nemocnice Milosrdných bratří. V posledních měsících se intenzivně řeší podrobnosti převodu nemocnice, která je v současnosti příspěvkovou organizací města, na Konvent. Radní včera záměr schválili.

„Převod je právně velmi složitá záležitost. Je nutné ošetřit řadu oblastí, od právní kontinuity přes pracovněprávní vztahy po spolupráci s pojišťovnami, a to vše s jediným záměrem: aby se to negativně nedotklo pacientů,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Převzetí nemocnice Konventem je podmíněno tím, že bude zajištěna zdravotní péče, kterou tu vyhledávají desítky tisíc lidí nejen z Brna, ale i okolí. Jen dětí se tu každoročně narodí kolem dvou tisíc. Tyto záruky ze strany Konventu máme a naše dnešní usnesení má být vyjádřením vstřícného stanoviska zase ze strany města,“ popsala neuvolněná zastupitelka pro oblast zdravotnictví Dagmar Seidlová.

Nemocnice Milosrdných bratří byla založena v roce 1747. Jde o nejstarší souvisle fungující nemocnici na Moravě a po pražské Nemocnici na Františku druhou nejstarší v Česku.
Postupem času se areál při ulici Polní rozvíjel až do roku 1948, kdy byly budovy nemocnice a kláštera zestátněny. V roce 1989 nastala obnova fungování řádu Milosrdných bratří, kterému byly o rok později navráceny v té době existující budovy nemocnice. Tehdy řád pronajal nemocnici za symbolickou cenu městu Brnu. V roce 1993 byla zřízena příspěvková organizace města Brna, která nemocnici provozuje dodnes.

Zdroj: město Brno

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

ZPRÁVY: Významná konference "Stáří spojuje" bude začátkem června

23.4.2024 Již tradiční mezinárodní konference Stáří spojuje 2024 se koná od 3. do 4. června 2024 v Praze. Hlavními tématy konference letos budou: mezigenerační vztahy, umění stárnout, ageismus, postavení seniorů ve společnosti, týrání a zanedbávání seniorů a další. Pozvání přijala řada významných českých i zahraničních expertů. více...

INFO: Zdravotně postižení budou od dubna 2025 patřit pod ČSSZ

22.4.2024 MPSV připravilo návrh zákona, jehož cílem je systémové sjednocení všech sociálních dávek podmíněných dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem pod hlavičku České správy sociálního zabezpečení. Namísto Úřadu práce ČR by tak nově o příspěvku na péči a dávkách pro osoby se zdravotním postižením rozhodovaly územní správy sociálního zabezpečení. více...

PTÁTE SE: Znovuposouzení příspěvku na péči v 18 letech u celiaka

21.4.2024 Dceři v listopadu 2023 skončil posudek (3. v pořadí) na příspěvek na péči v 1. stupni, dg. celiakie, skolióza (celotrupový korzet). Uznáno pokaždé d) stravování, e) oblékání, h) péče o zdraví. (Rozporovali jsme osobní aktivity, ale nedosáhli). Před dvě dny jsem byla na základě Vyrozumění z úřadu práce nahlédnout do spisu. Posudkový lékař popsal více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.