pečuj doma

Nemocných covidem přibývá, senioři by se měli očkovat

14.11.2023

S podzimem a ochlazením nabírají na síle i různé nemoci. Zástupci ministerstva zdravotnictví v pondělí zhodnotili současnou epidemiologickou situaci v České republice. Vyjádřili se také k onemocnění covid-19. Navzdory rostoucímu počtu lidí s respiračními onemocněními nemocnice podle náměstka ministra zdravotnictví Josefa Pavlovice situaci zvládají.

„Počty vážně nemocných pacientů covidem-19 jsou stabilní, dále probíhá očkování, se kterým pomáhají zejména praktičtí doktoři, a právě teď je ta nejvhodnější chvíle nechat se očkovat,“ vyzval.

To podpořila i ředitelka Státního zdravotního ústavu Barbora Macková. „Pokud vám není dobře, necítíte se nejlépe, ale musíte ven, je opravdu na místě vzít si roušku,“ řekla.

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová řekla, že se daří chránit i ohrožené skupiny. „Ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb objíždíme sociální zařízení a úspěšně přesvědčujeme klienty o výhodách očkování,“ vysvětlila.

V nejrizikovějších skupinách je očkovaných ale stále málo. „Je to asi jen 25 procent, opravdu si myslím, že senioři a chronicky nemocní lidé udělají dobře, když očkování podstoupí, není důvod tato doporučení nijak měnit,“ řekl předseda Národního institutu pro zvládání pandemie a České vakcinologické společnosti ČLS JEP Roman Chlíbek.

Zdroj: iDNES

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

INFO: Letošní týden pro rodinu začíná 13. května

15.4.2024 Rodinný svaz ČR vyhlašuje pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje 16. ročník týdne rodiny s mottem: „ŠTĚSTÍ RODINY NEJSOU OSAMOCENÉ ŠEDINY“. Proběhne od 13. do 19. května a chce poukázat na důležitost blízkosti a bolestný nárůst osamělosti, především seniorů, vedoucí často k vyloučení, pádu do izolace až ubližování si. více...

ZPRÁVY: Pečující roku 2024. Nominace do 30. dubna

14.4.2024 Ministerstvo práce a sociálních věcí znovu otevírá nominace na ocenění Pečující roku, které si klade za cíl ocenit a veřejně uznat náročnou práci neformálních pečujících po celé České republice. Slavnostní předávání cen se uskuteční 6. června 2024 v rámci 7. ročníku konference Fórum rodinné politiky, která tento rok zamíří do Jihlavy. více...

PTÁTE SE: Lze dokládat nové lékařské zprávy k námitce u příspěvku na péči?

13.4.2024 Dceři snížili příspěvek na péči ze 4. na 3. stupeň, podali jsme námitku. V ní jsme podle rady rané péče a v podstatě logiky nedodali žádné další/nové lékařské zprávy, jenom zdůvodnili, proč nesouhlasíme. Z úřadu práce nám došlo rozhodnutí, že vzhledem k tomu, že jsme k námitce nepřiložili žádné lékařské zprávy či jiné důkazové prostředky, více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.