pečuj doma

Operaci šedého zákalu platí zdravotní pojišťovna, ale…

17.8.2023

Se šedým zákalem si medicína ani v dnešní době neumí poradit jinak než operací oka. Při ní se vymění poškozená čočka za umělou. Kliniky nabízejí různé typy zákroků i umělých čoček, zdravotní pojišťovny hradí jen některé. Pokud operaci šedého zákalu doporučí oční lékař, zákrok i umělá čočka jsou za určitých podmínek hrazené zdravotní pojišťovnou pacienta.

První podmínkou automatické úhrady je, že pacient má více než 41 let. Hovoří o ní největší Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). "Pokud je indikovaný pacient mladší, je vyžadován předchozí souhlas revizního lékaře," upozorňuje VZP.  

Další podmínkou je absolvovat zákrok i všechna vyšetření, jež...

Celý článek: https://www.vitalia.cz/clanky/operace-sedeho-zakalu-na-pojistovnu/

Vitalia.cz

 

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

ZPRÁVY: Významná konference "Stáří spojuje" bude začátkem června

23.4.2024 Již tradiční mezinárodní konference Stáří spojuje 2024 se koná od 3. do 4. června 2024 v Praze. Hlavními tématy konference letos budou: mezigenerační vztahy, umění stárnout, ageismus, postavení seniorů ve společnosti, týrání a zanedbávání seniorů a další. Pozvání přijala řada významných českých i zahraničních expertů. více...

INFO: Zdravotně postižení budou od dubna 2025 patřit pod ČSSZ

22.4.2024 MPSV připravilo návrh zákona, jehož cílem je systémové sjednocení všech sociálních dávek podmíněných dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem pod hlavičku České správy sociálního zabezpečení. Namísto Úřadu práce ČR by tak nově o příspěvku na péči a dávkách pro osoby se zdravotním postižením rozhodovaly územní správy sociálního zabezpečení. více...

PTÁTE SE: Znovuposouzení příspěvku na péči v 18 letech u celiaka

21.4.2024 Dceři v listopadu 2023 skončil posudek (3. v pořadí) na příspěvek na péči v 1. stupni, dg. celiakie, skolióza (celotrupový korzet). Uznáno pokaždé d) stravování, e) oblékání, h) péče o zdraví. (Rozporovali jsme osobní aktivity, ale nedosáhli). Před dvě dny jsem byla na základě Vyrozumění z úřadu práce nahlédnout do spisu. Posudkový lékař popsal více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.