pečuj doma

Ověřte si digitální kompetence pro Home office

4.7.2023

Chcete zjistit úroveň svých digitálních kompetencí, které jsou potřebné pro výkon práce z domova? Nejste si jisti, jestli byste takovou práci zvládli a jak jste na tom s ovládáním pracovních nástrojů, které se při práci z domova využívají? Je to možné v rámci projektu DigiKompetence, jehož realizátorem je MPSV.

Byl vytvořen nový scénář autoevaluačního nástroje EVALDO. Jde o Home office pro otestování úrovně digitálních kompetencí, které jsou potřebné pro výkon práce z domova

EVALDO je veřejně dostupný on-line nástroj pro evaluaci digitálních kompetencí zaměstnanců, zaměstnavatelů a běžného občana. Na základě interakce s aplikací simulující reálné prostředí získá uživatel informace o úrovni svých digitálních kompetencí.

Díky propojení s on-line vzdělávacím systémem, jehož jádrem je databáze digitálních učebních materiálů pro rozvoj přenositelných digitálních kompetencí, nabídne EVALDO uživateli relevantní vzdělávací programy, například edukační videa či online kurzy zaměřené na rozvoj konkrétních digitálních kompetencí potřebných nejen pro práci z domova.

Pro spuštění scénáře Home office stačí navštívit stránky www.evaldo.cz, zaregistrovat se a následně si scénář projít. Scénář napodobuje běžnou práci z domova na vašem domácím PC nebo notebooku. Poslouží hlavně těm, kdo se chystají přejít na práci z domova, ale nejsou si jistí, zda takový způsob práce zvládnou.

V kompletně nasimulovaném prostředí si vyzkoušíte připojení na on-line schůzku, plnění úkolů na běžných kancelářských aplikacích a vedení on-line schůzky. Budete také komunikovat s virtuálními kolegy a nadřízeným.

„Nový scénář kombinuje známé interaktivní testovací prostředí s doprovodnými videi, které tak ještě více umocňují simulaci online schůzky odpovídající realitě a řešení relevantních problémů a úkolů,“ říká Jiří Molnár, gestor projektu DigiKompetence.

Projekt DigiKompetence – systémová podpora v oblasti dalšího vzdělávání pro výkon práce z domova realizuje od ledna 2022 do konce roku 2023 Ministerstvo práce a sociálních věcí. Je financován pomocí ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Více informací o projektu naleznete na www.evaldo.cz. Velmi významným nástrojem, který projekt využívá, je podcastový kanál DigiPodcast.

Projekt DigiKompetence je i na Facebooku, LinkedIn, Twitteru, Instagramu a videa naleznete na YouTube kanálu projektu.

Zdroj: MPSV

 

Doporučení odborníků z MZČR k očkování proti covidu v sezoně 2023/24. Nepřehlédněte!
Videa o aktivizaci seniorů a dlouhodobě nemocných z naší tvůrčí  dílny.
A z čeho ji hradit? Přečtěte si zevrubný informační článek Radky Pešlové, aktualizovaný pro rok 2023.
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.

Články

ZPRÁVY: Představuje se Brno, jako partner neziskovek

3.10.2023 Dnes proběhl křest tramvaje a začátek kampaně „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“. Akce se odehrála na Komenského náměstí na odstavné koleji. Tramvaj, která bude informovat Brňany a Brňanky o neziskových organizacích věnujících se sociálním službám, pokřtila primátorka města Brna Markéta Vaňková. více...

PTÁTE SE: Dostal jsem výpověď z bytu pro sociálně slabší

2.10.2023 Bydlím v bytovce a mám dlouhodobé spory se sousedy. Celou situaci již řeší Policie ČR. Problémy narůstají, sousedka je matka starosty a ten se nyní mstí. Cizí odpad před bytovými dveřmi, k čemuž se mi starosta přiznal, přešel jsem to. Za dva dny večer starosta u dveří s okamžitou výpověď z bytu, kdy se mám do pěti dní vystěhovat. více...

INFO: Práce na dálku je dostupnější. Pomůže pečujícím

1.10.2023 Rodiče malých dětí snadněji skloubí pracovní a rodinný život. Úprava zákoníku práce jim ulehčí získání práce na dálku a rovněž podpoří flexibilní úvazky. Z lepších podmínek budou těžit i další znevýhodněné skupiny na trhu práce, jako jsou těhotné ženy či lidé, kteří pečují o blízké. Novelu schválila sněmovna v půli září. více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Nadace Agrofert
Středočeský kraj
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.