pečuj doma

Pochody pro mozek budou v týdnu od 11. března

15.2.2024

V týdnu od 11. března proběhne v celé ČR Národní týden trénování paměti (NTTP), během kterého se veřejnost dozvídá prostřednictvím osvětových přednášek a ukázkových lekcí trénování paměti o možnostech cvičení mozku. Samotné trénování mozku ale nestačí. K tomu, aby mozek dobře fungoval i v pokročilém věku, je potřeba přidat pravidelný pohyb. 

Pochod pro mozek (www.pochodpromozek.cz)

Akci původně pouze pro své klienty pořádala organizace Právě teď! o.p.s. už od roku 2016. V uplynulých dvou letech byly k aktivní účasti na Pochodu pro mozek zvány i další organizace a subjekty a jednotlivci (např. seniorské kluby, trenéři paměti, lektoři Nordic Walkingu, firmy a mnozí další) z celé ČR a byli motivování k uspořádání lokálních pochodů, vycházek či výletů.

Ve stejném duchu je akce koncipována i letos. Svůj pochod může zorganizovat kdokoli, pro jakoukoli cílovou skupinu a díky tomu pomoci připomenout význam kombinování fyzických aktivit s aktivitami spojenými s trénováním paměti, jako cestou pro úspěšné fungování mozku a úspěšné stárnutí.

Hlavní akce – Pochod pro mozek v Praze

Pražský pochod proběhne v pátek 15. března, od 14 hod. v pražské Stromovce. Před budovou Planetária bude připraven program, ve kterém si účastníci kromě výběru z několika různě dlouhých tras na výšlap, budou např. moci společně zažonglovat s profesionály.

Pořadatelé věří, že se z Pochodů pro mozek, pořádaných různě po republice, stane do budoucna tradice připomínající, že správné činnosti mozku pomáhá nejlépe pomáhá pravidelný pohyb.

Pohyb je jednou z nejlepších prevencí proti chronickým onemocněném, která neblaze působí na mozek. Pohyb funguje jako prevence demencí. Když se hýbeme, lépe nám to myslí, zlepšují se rozhodovací schopnosti, zrychlují se reakce, máme mnohem lepší náladu a ochotu dělat nové věci. 

O Právě teď! o.p.s 

Posláním organizace Právě teď! o.p.s. je od jejího založení v r.. 2013 snaha o změnu pohledu společnosti na vnímání stáří a stárnutí. 

Pro tzv. aktivní seniory převážně v Praze připravuje moderní aktivizační programy, vzdělávání, dále pohybové, komunitní a společenské aktivity a v zimních měsících on-line programy.

Hana Čepová

Zdroj: Helpnet

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

ZPRÁVY: Významná konference "Stáří spojuje" bude začátkem června

23.4.2024 Již tradiční mezinárodní konference Stáří spojuje 2024 se koná od 3. do 4. června 2024 v Praze. Hlavními tématy konference letos budou: mezigenerační vztahy, umění stárnout, ageismus, postavení seniorů ve společnosti, týrání a zanedbávání seniorů a další. Pozvání přijala řada významných českých i zahraničních expertů. více...

INFO: Zdravotně postižení budou od dubna 2025 patřit pod ČSSZ

22.4.2024 MPSV připravilo návrh zákona, jehož cílem je systémové sjednocení všech sociálních dávek podmíněných dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem pod hlavičku České správy sociálního zabezpečení. Namísto Úřadu práce ČR by tak nově o příspěvku na péči a dávkách pro osoby se zdravotním postižením rozhodovaly územní správy sociálního zabezpečení. více...

PTÁTE SE: Znovuposouzení příspěvku na péči v 18 letech u celiaka

21.4.2024 Dceři v listopadu 2023 skončil posudek (3. v pořadí) na příspěvek na péči v 1. stupni, dg. celiakie, skolióza (celotrupový korzet). Uznáno pokaždé d) stravování, e) oblékání, h) péče o zdraví. (Rozporovali jsme osobní aktivity, ale nedosáhli). Před dvě dny jsem byla na základě Vyrozumění z úřadu práce nahlédnout do spisu. Posudkový lékař popsal více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.