pečuj doma

"PREHAB" pomáhá před náročnou operací

15.4.2023

Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství Fakultní nemocnice Ostrava nabízí pacientům s nádorovým onemocněním jícnu, žaludku a konečníku speciální předoperační program. Jeho cílem je, aby se v průběhu chemoterapie nebo radioterapie, které operaci předchází, nezhoršila jejich fyzická kondice.

Po celou dobu nastaveného režimu jsou nemocní se zdravotníky v pravidelném kontaktu.

Na projektu úzce spolupracují chirurgové, anesteziologové a onkologové. Právě oni pacientům, kteří ještě před operací absolvují chemoterapii, případně radioterapii, takzvanou prehabilitaci, doporučí. " Každý pacient prochází vstupním rehabilitačním vyšetřením, jehož součástí je mimo jiné i zátěžové testování. Tím zjišťujeme úroveň kardiorespiračních zdatností. Po skončení prehabilitačního programu měření zopakujeme ," vysvětluje MUDr. Tomáš Hudeček z Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Ostrava, kterého doplnila autorka projektu, bývalá dlouholetá primářka kliniky MUDr. Irina Chmelová, Ph.D., MBA: " Program cílí jednak na zlepšení zdatnosti pro člověka nejpřirozenějším způsobem, a sice chůzí...

Celý článek: 

nase-mesto.cz

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na podpůrné skupiny pro pečující, které pořádáme od září v Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

PTÁTE SE: Kolizní opatrovník při užívání bytu opatrovaného

17.7.2024 Po dohodě s rodinou jsem se stal opatrovníkem mého dědy, který aktuálně žije delší dobu v domově důchodců. Po zhoršení zdravotního stavu se za ním do domova přestěhovala i má babička, kde spolu nyní žijí. Mají společně byt v osobním vlastnictví, který oba hradí svým důchodem, byt je ale nyní prázdný. Domluvil jsem se s babičkou více...

INFO: Nesouhlas s upozaděním sociálního šetření u příspěvků na péči

16.7.2024 V legislativním procesu se nachází zákon, kterým se mění zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony. Poslední úpravy se dělaly na konci června. více...

PTÁTE SE: Práce ve stavebnictví při invalidním důchodu třetího stupně

15.7.2024 Můj otec, onkologický pacient, by rád zažádal o přiznání invalidního důchodu. S ohledem na jeho diagnózu by mu byl s největší pravděpodobností přiznán 3. stupeň. Nicméně můj otec je zároveň stále zaměstnán u mezinárodní stavební firmy, přičemž se nejedná v jeho případě o kancelářskou činnost, a pro otce je velmi podstatné, aby i po přiznání více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.