pečuj doma

Velká kampaň na Milostivé léto probíhá v Brně

20.8.2022

Splatit své dluhy a zbavit se tak exekucí bez zaplacení úroků a penále můžou dlužníci od 1.9. při akci nazvané Milostivé léto. Podle slibů na velkou informační kampaň na billboardech, v obchodech i nemocnicích to vypadá, že oproti loňskému roku se teď Brňané o této možnosti i dozvědí.

Podpoře prvního Milostivého léta, které se konalo od října do letošního ledna, se totiž brněnští politici příliš nevěnovali. Pár dní před Vánocemi tak na radnici vyrazili studenti vyzvat primátorku, aby město dlužníky více informovalo. Na vrata Nové radnice pak symbolicky přitloukli plakát s výzvou.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o rozhodnutí na vládní úrovni, očekává se, že primárně bude informační kampaň vedena z její úrovně. Na webu města Brna je zveřejněn informační článek, stejně tak na našem specializovaném webu o sociální péči,“ reagovala tehdy primátorka Markéta Vaňková (ODS).

O tom, že město o možnosti splatit dluhy dostatečně neinformovalo, svědčí i počet ukončených exekucí. „V prvním kole Milostivého léta evidujeme za magistrát 124 zastavených exekucí,“ uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Brněnský dopravní podnik loni vyčíslil, že se Milostivé léto vztahovalo na pět tisíc jeho dlužníků, možnost využilo přes sto lidí. Další se pak zapojili v akci Jaro bez dluhů.

Chybu teď chtějí politici napravit. Ostatně je před volbami, takže na plakátech upozorňujících na možnost oddlužení se to jen hemží logy politických stran…

„Z pozice magistrátu jsme evidovali asi 8 800 pohledávek, splacen byl jen zlomek. Jsme teď aktivnější a vytvořili jsme konkrétní plán komunikace,“ řekl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Milostivé léto se vztahuje na exekuce zahájené před 28. říjnem 2021 a týkající se dluhů u státu, měst, státních a městských firem, zdravotních pojišťoven, státních nemocnic, České televize či Českého rozhlasu a dalších veřejných institucí.

Zdroj: idnes

 

Hovory L. Vencálka s M. Klapetkem a J. Štěpaníka s P. Jemelkou o etice ve zdravotnictví.
Počet dotazů roste a proto jsme "korigovali" naše předsevzetí. Více...
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.
Konference s tématem Holistický přístup k dlouhodobé péči se konala od 13. do 15. září.

Články

PTÁTE SE: Manžel, již omezený ve svéprávnosti, prodal pole a les

4.10.2022 Manžel v době, kdy byl již omezen ve svéprávnosti, prodal pole a les. Byl v té době úplně mimo a chtěl jet na Kilimandžáro, tak potřeboval peníze, i si bral půjčku. Zajímalo by mě, jestli je ten prodej platný. Myslím si, že dnes by za ta pozemky dostal daleko víc peněz. Zajímalo by mě taky, jako to řešit více...

ZPRÁVY: Covid udeří už v říjnu? Chlíbek by nenasazoval respirátory

3.10.2022 Zatímco podle ministra zdravotnictví ČR Vlastimila Válka by měla podzimní vlna covidu-19 přijít až v měsíci listopadu, šéf Ústavu zdravotních informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek shodně zmiňují již říjen. více...

PŘEDNÁŠKA: Marián Kuffa a jeho moudrá a pravdivá slova

2.10.2022 O smíření, milosrdenství, lásce...  Video Slovenského dohovoru za rodinu, v němž vystupuje katolický kněz P. Marián Kuffa. Všechno, co říká, je hluboce lidské a pravdivé. Hovoří o věcech, které se našich národů, ale nejen jich, právě teď bytostně týkají. Přednášku proslovil na konci září. více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.