pečuj doma

Výtvarná soutěž pro lidi s mentálním postižením startuje

8.7.2023

Celorepubliková soutěž Každý může být umělcem znovu přiblíží umění nadaných lidí s postižením širší veřejnosti. Vyvrcholí výstavou všech výtvarných děl v pražském Museu Kampa a charitativní online aukcí. Záštitu celému projektu udělilo Ministerstvo kultury České republiky, podporu má soutěž také od Městské části Praha 1.

"Organizačně jde o poměrně náročnou akci, ale všichni se těšíme. Každý rok nás umělci překvapí mimořádnými díly a jsem nesmírně ráda, že můžeme talent lidí zprostředkovat opravdu široké veřejnosti," říká ředitelka pořadatelského Domova Sulická pro osoby se zdravotním postižením a iniciátorka soutěže Lenka Kohoutová.  

Soutěžící se mohou přihlásit v kategoriích do třiceti, nad třicet let a kolektiv. V každé kategorii pak odborná porota vybere tři vítězná díla, letošní téma zní Můj svět. Součástí projektu je také charitativní online aukce výtvarných děl, která se uskuteční 2. října.  

"Výnos z aukce jde přímo jednotlivým umělcům. Kupující tak kromě pěkných uměleckých děl může těšit i dobrý skutek.  

Nejde až tak o finanční stránku věci, ale autorům obrazů udělá radost už jen skutečnost, že je o jejich dílo zájem," dodává Lenka Kohoutová.  

Výstava všech přihlášených výtvarných děl v Museu Kampa je letos plánována od 16. září až do 1. října. Vstup na výstavu je zdarma. Veškeré podrobnosti a pravidla soutěže jsou dostupné na webových stránkách Domova Sulická www.domov-sulicka.cz.

Zdroj: Helpnet

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

ZPRÁVY: Nový guru libertiánství a jeho metoda motorové pily

25.6.2024 Liberálové po celém světě jsou nadšeni „svobodným, ekonomickým a sociálně-politickým programem“ nového argentinského prezidenta Javiera Mileie. Tento guru libertiánství chce udělat svou zemi „fit“ tím, že potlačí sociální standardy pro většinu lidí. Milei své konání cynicky nazývá metodou motorové pily. Stále víc stoupenců získává i v Evropě. více...

PTÁTE SE: Vrácení listiny opatrovníka po úmrtí opatrované

24.6.2024 Byl jsem jako vnuk určen soudem opatrovníkem své babičky, u které se začala v rámci dlouhodobé těžké cukrovky začala rozvíjet stařecká demence a kvadruparéza. Obdržel jsem listinu opatrovníka. Babička zemřela v listopadu 2023, čímž mé opatrovnictví automaticky zaniklo. Teď v červnu mně do mé osobní datové schránky přišla žádost od soudu, více...

INFO: V soukromých domovech by měli senioři odevzdat celý svůj příjem

23.6.2024 Je zde další novela zákona o sociálních službách. Jedná se o rozsáhlou novelu, jehož smyslem je zákonem upravit sociálně zdravotní pomezí pro lidi, kteří potřebují zdravotní péči současně se sociální péčí. NRZP ČR souhlasí s tezí propojení sociální péče a zdravotní péče u lidí, kteří potřebují poskytovat oba druhy péče společně více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.