pečuj doma

Výtvarná soutěž pro lidi s mentálním postižením startuje

8.7.2023

Celorepubliková soutěž Každý může být umělcem znovu přiblíží umění nadaných lidí s postižením širší veřejnosti. Vyvrcholí výstavou všech výtvarných děl v pražském Museu Kampa a charitativní online aukcí. Záštitu celému projektu udělilo Ministerstvo kultury České republiky, podporu má soutěž také od Městské části Praha 1.

"Organizačně jde o poměrně náročnou akci, ale všichni se těšíme. Každý rok nás umělci překvapí mimořádnými díly a jsem nesmírně ráda, že můžeme talent lidí zprostředkovat opravdu široké veřejnosti," říká ředitelka pořadatelského Domova Sulická pro osoby se zdravotním postižením a iniciátorka soutěže Lenka Kohoutová.  

Soutěžící se mohou přihlásit v kategoriích do třiceti, nad třicet let a kolektiv. V každé kategorii pak odborná porota vybere tři vítězná díla, letošní téma zní Můj svět. Součástí projektu je také charitativní online aukce výtvarných děl, která se uskuteční 2. října.  

"Výnos z aukce jde přímo jednotlivým umělcům. Kupující tak kromě pěkných uměleckých děl může těšit i dobrý skutek.  

Nejde až tak o finanční stránku věci, ale autorům obrazů udělá radost už jen skutečnost, že je o jejich dílo zájem," dodává Lenka Kohoutová.  

Výstava všech přihlášených výtvarných děl v Museu Kampa je letos plánována od 16. září až do 1. října. Vstup na výstavu je zdarma. Veškeré podrobnosti a pravidla soutěže jsou dostupné na webových stránkách Domova Sulická www.domov-sulicka.cz.

Zdroj: Helpnet

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Seriál videí s ukázkami správného a chybného postupu v různých situacích.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

ZPRÁVY: Není žádoucí rušit nemocnice, ale transformovat

4.3.2024 Nedostatek personálu, tlak na větší efektivitu, ale i vývoj medicíny a požadavky na kvalitu. To je jen několik důvodů, proč se změnám na mapě nemocnic nevyhneme. Podle expertů by ale neměla být výsledkem koncentrace i základní péče do krajských měst a zhoršení dostupnosti v odlehlých regionech. Píše o tom Medical Tribune. více...

PTÁTE SE: Exekuce ze jmění manželů vůči osobě omezené ve svéprávnosti

3.3.2024 Jsem opatrovníkem dámy, která byla před lety omezena ve svéprávnosti. Už dlouho probíhá rozvodové řízení s jejím manželem. Sňatek byl už dávno znám za neplatný, bohužel soud ani bývalá opatrovnice nezasáhli, aby byl sňatek anulován. Dnes jsem obdržel oznámení o dvou exekucich, které má její manžel, ale exekutor to chce vymáhat po nemocné více...

ZPRÁVY: Hlavním posláním Kociánky je ucelená rehabilitace

2.3.2024 "Narodil jsem se v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze, kousek od Jedličkova ústavu, nejstaršího českého zařízení pro děti a mládež s tělesným postižením. Ten byl založen v roce 1913, pouhých šest let před Kociánkou, sociálně-zdravotnickým zařízením stejného typu. A moje první zaměstnání bylo v Jedličkově ústavu," vypočítává Tomáš Komárek. více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.