pečuj doma

Výtvarná soutěž pro lidi s mentálním postižením startuje

8.7.2023

Celorepubliková soutěž Každý může být umělcem znovu přiblíží umění nadaných lidí s postižením širší veřejnosti. Vyvrcholí výstavou všech výtvarných děl v pražském Museu Kampa a charitativní online aukcí. Záštitu celému projektu udělilo Ministerstvo kultury České republiky, podporu má soutěž také od Městské části Praha 1.

"Organizačně jde o poměrně náročnou akci, ale všichni se těšíme. Každý rok nás umělci překvapí mimořádnými díly a jsem nesmírně ráda, že můžeme talent lidí zprostředkovat opravdu široké veřejnosti," říká ředitelka pořadatelského Domova Sulická pro osoby se zdravotním postižením a iniciátorka soutěže Lenka Kohoutová.  

Soutěžící se mohou přihlásit v kategoriích do třiceti, nad třicet let a kolektiv. V každé kategorii pak odborná porota vybere tři vítězná díla, letošní téma zní Můj svět. Součástí projektu je také charitativní online aukce výtvarných děl, která se uskuteční 2. října.  

"Výnos z aukce jde přímo jednotlivým umělcům. Kupující tak kromě pěkných uměleckých děl může těšit i dobrý skutek.  

Nejde až tak o finanční stránku věci, ale autorům obrazů udělá radost už jen skutečnost, že je o jejich dílo zájem," dodává Lenka Kohoutová.  

Výstava všech přihlášených výtvarných děl v Museu Kampa je letos plánována od 16. září až do 1. října. Vstup na výstavu je zdarma. Veškeré podrobnosti a pravidla soutěže jsou dostupné na webových stránkách Domova Sulická www.domov-sulicka.cz.

Zdroj: Helpnet

Doporučení odborníků z MZČR k očkování proti covidu v sezoně 2023/24. Nepřehlédněte!
Videa o aktivizaci seniorů a dlouhodobě nemocných z naší tvůrčí  dílny.
A z čeho ji hradit? Přečtěte si zevrubný informační článek Radky Pešlové, aktualizovaný pro rok 2023.
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.

Články

ZPRÁVY: Představuje se Brno, jako partner neziskovek

3.10.2023 Dnes proběhl křest tramvaje a začátek kampaně „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“. Akce se odehrála na Komenského náměstí na odstavné koleji. Tramvaj, která bude informovat Brňany a Brňanky o neziskových organizacích věnujících se sociálním službám, pokřtila primátorka města Brna Markéta Vaňková. více...

PTÁTE SE: Dostal jsem výpověď z bytu pro sociálně slabší

2.10.2023 Bydlím v bytovce a mám dlouhodobé spory se sousedy. Celou situaci již řeší Policie ČR. Problémy narůstají, sousedka je matka starosty a ten se nyní mstí. Cizí odpad před bytovými dveřmi, k čemuž se mi starosta přiznal, přešel jsem to. Za dva dny večer starosta u dveří s okamžitou výpověď z bytu, kdy se mám do pěti dní vystěhovat. více...

INFO: Práce na dálku je dostupnější. Pomůže pečujícím

1.10.2023 Rodiče malých dětí snadněji skloubí pracovní a rodinný život. Úprava zákoníku práce jim ulehčí získání práce na dálku a rovněž podpoří flexibilní úvazky. Z lepších podmínek budou těžit i další znevýhodněné skupiny na trhu práce, jako jsou těhotné ženy či lidé, kteří pečují o blízké. Novelu schválila sněmovna v půli září. více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Nadace Agrofert
Středočeský kraj
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.