pečuj doma

INFO: Zelenskij už nechce, aby Evropa podporovala ukrajinské uprchlíky

30.1.2024

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij včera vyhlásil, že by Evropa měla přestat podporovat ukrajinské uprchlíky. A na místo toho by evropské státy měly převést tyto peníze přímo na ukrajinský stát. Řekl to v rozhovoru pro německou rozhlasovou stanici ARD.

"Například člověk odešel, je v zahraničí a dostává podporu z Německa. Děkujeme vám, že podporujete naše občany. Ale stává se, že tento člověk dostane podporu od vás i od nás. A říkám, že je pro nás mnohem lepší, kdyby Německo podpořilo Ukrajince tím, že by dalo peníze do rozpočtu Ukrajiny."

Ovšem nutno říct, že Ukrajinci pobírající dvoje peníze patří k řídkým výjimkám. Většinou jsou odkázáni na pomoc hostitelského státu.  

Bylo také oznámeno, že v roce 2023 chtěla třetina z milionu Ukrajinců získat status uprchlíka v Evropě. To se Zelenskému také moc nelíbí. Podle něj stálý odliv finančních prostředků od obyvatelstva z Ukrajiny v kategorii „cestování“ v roce 2022 činil více než 20 miliard dolarů a v roce 2023 - 18 miliard dolarů. Národní banka Ukrajiny upřesnila, že od dubna 2023 do dnešního dne se v zahraničí, zejména v Evropě, z ukrajinských bankovních karet utratí celkem 35 milionů dolarů denně.

Jakpak se zachovají evropské státy? Zřejmě to tentokrát nebude úplně jednoduchá volba. Mnohé státy po této výzvě ale zřejmě hodí uprchlíky přes palubu a splní přání Zelenského. Je třeba dodat, že na Ukrajině se připravuje velká mobilizace, do které spadají i ženy a invalidé. Vycestovat je proto už prakticky nemožné. Zelenskij by naopak přivítal návrat utečenců na Ukrajinu.

Zdroj: Strana.ua a red.

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

INFO: V soukromých domovech by měli senioři odevzdat celý svůj příjem

23.6.2024 Je zde další novela zákona o sociálních službách. Jedná se o rozsáhlou novelu, jehož smyslem je zákonem upravit sociálně zdravotní pomezí pro lidi, kteří potřebují zdravotní péči současně se sociální péčí. NRZP ČR souhlasí s tezí propojení sociální péče a zdravotní péče u lidí, kteří potřebují poskytovat oba druhy péče společně více...

PTÁTE SE: Započítání doby péče nebo evidence na úřadu práce do důchodu

22.6.2024 Pečuji o matku, do 31.5.2020 jsem byl zaměstnán, od 1.6.2020 jsem byl veden v evidenci úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání, podpora mi byla poskytnuta od 1.6. do 31.10.2020. Z důvodu covidu a odsouvání návštěv úřadu práce jsem byl vyřazen z evidence až 10.5.2021. V květnu 2020 jsme zažádali o příspěvek na péči, tento se vyřídil více...

INFO: Ženský vzdělávací spolek Vesna bude slavit svátek

21.6.2024 Ve středu 26. 6. 2024 budeme už potřetí slavit svátek Vesny! Zveme všechny účastnice a účastníky našich aktivit i ty, kdo zatím jen zvědavě obhlížejí nástěnky Vesny na Údolní či přinášejí věci do Šatníku na Pellicově 2c - ale i ty, které a kteří prošli v minulosti vesními školami, kurzy a kroužky. Program začíná v 15 hodin a končí ve 20 hodin. více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.