pečuj doma

Zelenskyj: bez financí Západu naši důchodci prostě zemřou

12.1.2024

„Bez finanční pomoci Západu Ukrajina nedokáže vyplácet penze. A bez penzí staří lidé prostě zemřou,“ řekl ukrajinský prezident Zelenskyj během své cesty po Pobaltí. Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij toto konkrétně uvedl na setkání s novináři během svojí návštěvy Lotyšska. „Netlačím na lítost a soucit, ale je tomu tak,“ řekl.  

Ukrajina pravidelně dostává od Západu finanční "balíčky" na vedení války proti Rusku i na udržení existence státu. Západ platí platy lékařů, úředníků, učitelů a řady dalších profesí a mezi jiným také důchody obyvatelům Ukrajiny. Slova Zelenského padla v reakci na určité zpoždění finanční pomoci Západu. Mnozí komentátoři, včetně amerických, jeho slova považují za účelové vydírání. Ale současně i za snahu zbavit se odpovědnosti za životy starých lidí v zemi, které vládne.

Převzato: Strana.ua - potvrzeno dalšími zdroji, red

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

ZPRÁVY: Nový guru libertiánství a jeho metoda motorové pily

25.6.2024 Liberálové po celém světě jsou nadšeni „svobodným, ekonomickým a sociálně-politickým programem“ nového argentinského prezidenta Javiera Mileie. Tento guru libertiánství chce udělat svou zemi „fit“ tím, že potlačí sociální standardy pro většinu lidí. Milei své konání cynicky nazývá metodou motorové pily. Stále víc stoupenců získává i v Evropě. více...

PTÁTE SE: Vrácení listiny opatrovníka po úmrtí opatrované

24.6.2024 Byl jsem jako vnuk určen soudem opatrovníkem své babičky, u které se začala v rámci dlouhodobé těžké cukrovky začala rozvíjet stařecká demence a kvadruparéza. Obdržel jsem listinu opatrovníka. Babička zemřela v listopadu 2023, čímž mé opatrovnictví automaticky zaniklo. Teď v červnu mně do mé osobní datové schránky přišla žádost od soudu, více...

INFO: V soukromých domovech by měli senioři odevzdat celý svůj příjem

23.6.2024 Je zde další novela zákona o sociálních službách. Jedná se o rozsáhlou novelu, jehož smyslem je zákonem upravit sociálně zdravotní pomezí pro lidi, kteří potřebují zdravotní péči současně se sociální péčí. NRZP ČR souhlasí s tezí propojení sociální péče a zdravotní péče u lidí, kteří potřebují poskytovat oba druhy péče společně více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.