pečuj doma

Zelenskyj: bez financí Západu naši důchodci prostě zemřou

12.1.2024

„Bez finanční pomoci Západu Ukrajina nedokáže vyplácet penze. A bez penzí staří lidé prostě zemřou,“ řekl ukrajinský prezident Zelenskyj během své cesty po Pobaltí. Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij toto konkrétně uvedl na setkání s novináři během svojí návštěvy Lotyšska. „Netlačím na lítost a soucit, ale je tomu tak,“ řekl.  

Ukrajina pravidelně dostává od Západu finanční "balíčky" na vedení války proti Rusku i na udržení existence státu. Západ platí platy lékařů, úředníků, učitelů a řady dalších profesí a mezi jiným také důchody obyvatelům Ukrajiny. Slova Zelenského padla v reakci na určité zpoždění finanční pomoci Západu. Mnozí komentátoři, včetně amerických, jeho slova považují za účelové vydírání. Ale současně i za snahu zbavit se odpovědnosti za životy starých lidí v zemi, které vládne.

Převzato: Strana.ua - potvrzeno dalšími zdroji, red

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Seriál videí s ukázkami správného a chybného postupu v různých situacích.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

PTÁTE SE: Stala jsem se opatrovníkem. Kam je to nutné nahlásit?

1.3.2024 Dcera byla tedy omezena ve svéprávnosti, právní moci to nabylo v prosinci 2023, invalidní důchod 3. stupně ji přiznali od plnoletosti, čili od dubna. Výplata důchodu je zasílána na její účet, který v osmnácti přešel z dětského účtu na běžný. Kam všude vlastně to omezení svéprávnosti musím hlásit, že jsem opatrovník... do banky, na OSSZ, ČSSZ? více...

INFO: Pečující o nemocné příbuzné nemá kdo vystřídat

29.2.2024 Žena pečující o vážně nemocného manžela usiluje o to, aby pečovatelky a osobní asistenti mohli pomáhat i s péčí o děti. Ministerští úředníci slibují, že to s nimi projednají. Návrh novely zákona o sociálních službách nyní mají na stole poslanci. Lucie Ovsenáková z Libiše pečuje o manžela s amyotrofickou laterální sklerózou přes pět let. více...

PTÁTE SE: Souběh invalidního a sirotčího důchodu

28.2.2024 Chlapec je narozen v srpnu 2004, omezen na svéprávnosti, byl mu ustanoven opatrovník. Studuje na střední praktické škole. Od 2.9.2020 je mu vyplácen sirotčí důchod. V říjnu 2023 bylo požádáno o invalidní důchod a ČSSZ ho přiznala ID I. stupně od 2.9.2020. ČSSZ sdělila, že sirotčí důchod nemá vliv na invalidní důchod. Podle rozhodnutí z ČSSZ se ukázalo více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.