pečuj doma

ČT si ze sebe utahuje v seriálu Dobré ráno, Brno! Začátek 9. ledna

15.12.2022

Po Dobrých zprávách na Primě nahlédnete do televizního zákulisí i České televize. Ta po novém roce uvede osmidílný komediální seriál Dobré ráno, Brno!, o němž představitel moderátora Ondřej Kokorský tvrdí: „Smál jsem se od prvních řádků scénáře. To se přeneslo na zkoušky, na plac a doufáme, že i na diváky.“ Režisérem a spoluautorem scénáře je Jan Prušinovský.  

Pro něho po titulech Čtvrtá hvězda, Trpaslík a Most! je to pro Českou televizi již čtvrtý seriál, tentokrát natočený na základě vlastního zážitku. Byl totiž hostem živě vysílaného pořadu z brněnského studia a v jeho kulisách pak také svou novinku točil.

„Když jsem odcházel z vysílání Dobrého rána, měl jsem pocit, že životy lidí, kteří pořad vysílají, nejsou zase tak vzdálené životu, jaký vedu já. Připadalo mi, že tohle všechno nějak znám, a zdálo se mi to komicky absurdní. Zároveň je to perfektní kamufláž, jak sám sebe za něco schovat,“ líčí Prušinovský.

Ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady, sice každý zná, ale málokdo ji sleduje soustředěně. Jen pro pár šťastlivců bývá odrazovým můstkem k další kariéře. Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, ve studiu na druhé straně města už je ostřílený režisér, který vlastní rodinu dávno vyměnil za rodinu televizní, a dvojice moderátorů.

Tvůrci se tentokrát vedle profesních kulis podívají i do soukromí hrdinů, jejichž rána nejsou vždycky veselá. Režisér, milovník piva a žen, i jeho kolegové musí být připraveni na nepřízeň techniky, na selhání lidského faktoru, na nečekaný příval přírodních i hromadných katastrof.

Přímou inspiraci tvůrci neprozrazují, Prušinovský tvrdí, že i známé osobnosti, které se v seriálu objevují a hrají samy sebe, jsou vlastně smyšlené postavy. „Třeba Jura Pavlica v reálném životě rozhodně nemá problém s alkoholem a Robert Sedláček ve skutečnosti nedělá moc castingy,“ prozrazuje.

První díl seriálu bude odvysílán 9. ledna.

Zdroj: iDNES

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Seriál videí s ukázkami správného a chybného postupu v různých situacích.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

PTÁTE SE: Stala jsem se opatrovníkem. Kam je to nutné nahlásit?

1.3.2024 Dcera byla tedy omezena ve svéprávnosti, právní moci to nabylo v prosinci 2023, invalidní důchod 3. stupně ji přiznali od plnoletosti, čili od dubna. Výplata důchodu je zasílána na její účet, který v osmnácti přešel z dětského účtu na běžný. Kam všude vlastně to omezení svéprávnosti musím hlásit, že jsem opatrovník... do banky, na OSSZ, ČSSZ? více...

INFO: Pečující o nemocné příbuzné nemá kdo vystřídat

29.2.2024 Žena pečující o vážně nemocného manžela usiluje o to, aby pečovatelky a osobní asistenti mohli pomáhat i s péčí o děti. Ministerští úředníci slibují, že to s nimi projednají. Návrh novely zákona o sociálních službách nyní mají na stole poslanci. Lucie Ovsenáková z Libiše pečuje o manžela s amyotrofickou laterální sklerózou přes pět let. více...

PTÁTE SE: Souběh invalidního a sirotčího důchodu

28.2.2024 Chlapec je narozen v srpnu 2004, omezen na svéprávnosti, byl mu ustanoven opatrovník. Studuje na střední praktické škole. Od 2.9.2020 je mu vyplácen sirotčí důchod. V říjnu 2023 bylo požádáno o invalidní důchod a ČSSZ ho přiznala ID I. stupně od 2.9.2020. ČSSZ sdělila, že sirotčí důchod nemá vliv na invalidní důchod. Podle rozhodnutí z ČSSZ se ukázalo více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.