pečuj doma

ČT si ze sebe utahuje v seriálu Dobré ráno, Brno! Začátek 9. ledna

15.12.2022

Po Dobrých zprávách na Primě nahlédnete do televizního zákulisí i České televize. Ta po novém roce uvede osmidílný komediální seriál Dobré ráno, Brno!, o němž představitel moderátora Ondřej Kokorský tvrdí: „Smál jsem se od prvních řádků scénáře. To se přeneslo na zkoušky, na plac a doufáme, že i na diváky.“ Režisérem a spoluautorem scénáře je Jan Prušinovský.  

Pro něho po titulech Čtvrtá hvězda, Trpaslík a Most! je to pro Českou televizi již čtvrtý seriál, tentokrát natočený na základě vlastního zážitku. Byl totiž hostem živě vysílaného pořadu z brněnského studia a v jeho kulisách pak také svou novinku točil.

„Když jsem odcházel z vysílání Dobrého rána, měl jsem pocit, že životy lidí, kteří pořad vysílají, nejsou zase tak vzdálené životu, jaký vedu já. Připadalo mi, že tohle všechno nějak znám, a zdálo se mi to komicky absurdní. Zároveň je to perfektní kamufláž, jak sám sebe za něco schovat,“ líčí Prušinovský.

Ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady, sice každý zná, ale málokdo ji sleduje soustředěně. Jen pro pár šťastlivců bývá odrazovým můstkem k další kariéře. Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, ve studiu na druhé straně města už je ostřílený režisér, který vlastní rodinu dávno vyměnil za rodinu televizní, a dvojice moderátorů.

Tvůrci se tentokrát vedle profesních kulis podívají i do soukromí hrdinů, jejichž rána nejsou vždycky veselá. Režisér, milovník piva a žen, i jeho kolegové musí být připraveni na nepřízeň techniky, na selhání lidského faktoru, na nečekaný příval přírodních i hromadných katastrof.

Přímou inspiraci tvůrci neprozrazují, Prušinovský tvrdí, že i známé osobnosti, které se v seriálu objevují a hrají samy sebe, jsou vlastně smyšlené postavy. „Třeba Jura Pavlica v reálném životě rozhodně nemá problém s alkoholem a Robert Sedláček ve skutečnosti nedělá moc castingy,“ prozrazuje.

První díl seriálu bude odvysílán 9. ledna.

Zdroj: iDNES

 

Videa o aktivizaci seniorů a dlouhodobě nemocných z naší tvůrčí  dílny.
Hovory L. Vencálka s M. Klapetkem a J. Štěpaníka s P. Jemelkou o etice ve zdravotnictví.
A z čeho ji hradit? Přečtěte si zevrubný informační článek Radky Pešlové, aktualizovaný pro rok 2023.
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.

Články

INFO: Máme penicilin ze Slovenska, situace je momentálně o něco lepší

29.1.2023 Očekávání lékárníků i lékařů týkající se penicilinových antibiotik z ciziny se naplnilo. Do většiny nemocničních i privátních lékáren distributoři léčiv poprvé dodali dva druhy jednoduchého penicilinu, jehož dovoz ze Slovenska zajistilo ministerstvo zdravotnictví. Jde o V penicilin s označením na krabičce V PNC o síle 500 nebo 750 miligramů. více...

PTÁTE SE: Může maminka doplácet pobytovou službu z úspor?

28.1.2023 Mé mamince nedostačuje příjem na úhradu domova pro seniory. Má však úspory, je možné vzniklý nedoplatek hradit z těchto úspor? Chtěla by si ho hradit sama, ale bylo nám řečeno, že může pouze rodina.
ODPOVĚĎ
Co se týče úhrady za sociální služby, zde je situace trochu složitá. Na jedné straně více...

ZPRÁVY: Poradní orgán ombudsmana upozorňuje…

27.1.2023 Na Noci důstojnosti jsme připomněli tragický osud Doroty Šandorové, kterou před dvěma lety usmrtil pečovatel. Minulý rok na systematické návštěvě Domovu pod lípou pracovníci Kanceláře ombudsmana objevili a museli nahlásit závažná zjištění. A ombudsman kvůli špatnému zacházení s klienty podal na tento domov poté trestní oznámení. více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.