pečuj doma

ČT si ze sebe utahuje v seriálu Dobré ráno, Brno! Začátek 9. ledna

15.12.2022

Po Dobrých zprávách na Primě nahlédnete do televizního zákulisí i České televize. Ta po novém roce uvede osmidílný komediální seriál Dobré ráno, Brno!, o němž představitel moderátora Ondřej Kokorský tvrdí: „Smál jsem se od prvních řádků scénáře. To se přeneslo na zkoušky, na plac a doufáme, že i na diváky.“ Režisérem a spoluautorem scénáře je Jan Prušinovský.  

Pro něho po titulech Čtvrtá hvězda, Trpaslík a Most! je to pro Českou televizi již čtvrtý seriál, tentokrát natočený na základě vlastního zážitku. Byl totiž hostem živě vysílaného pořadu z brněnského studia a v jeho kulisách pak také svou novinku točil.

„Když jsem odcházel z vysílání Dobrého rána, měl jsem pocit, že životy lidí, kteří pořad vysílají, nejsou zase tak vzdálené životu, jaký vedu já. Připadalo mi, že tohle všechno nějak znám, a zdálo se mi to komicky absurdní. Zároveň je to perfektní kamufláž, jak sám sebe za něco schovat,“ líčí Prušinovský.

Ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady, sice každý zná, ale málokdo ji sleduje soustředěně. Jen pro pár šťastlivců bývá odrazovým můstkem k další kariéře. Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, ve studiu na druhé straně města už je ostřílený režisér, který vlastní rodinu dávno vyměnil za rodinu televizní, a dvojice moderátorů.

Tvůrci se tentokrát vedle profesních kulis podívají i do soukromí hrdinů, jejichž rána nejsou vždycky veselá. Režisér, milovník piva a žen, i jeho kolegové musí být připraveni na nepřízeň techniky, na selhání lidského faktoru, na nečekaný příval přírodních i hromadných katastrof.

Přímou inspiraci tvůrci neprozrazují, Prušinovský tvrdí, že i známé osobnosti, které se v seriálu objevují a hrají samy sebe, jsou vlastně smyšlené postavy. „Třeba Jura Pavlica v reálném životě rozhodně nemá problém s alkoholem a Robert Sedláček ve skutečnosti nedělá moc castingy,“ prozrazuje.

První díl seriálu bude odvysílán 9. ledna.

Zdroj: iDNES

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na podpůrné skupiny pro pečující, které pořádáme od září v Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

PTÁTE SE: Kolizní opatrovník při užívání bytu opatrovaného

17.7.2024 Po dohodě s rodinou jsem se stal opatrovníkem mého dědy, který aktuálně žije delší dobu v domově důchodců. Po zhoršení zdravotního stavu se za ním do domova přestěhovala i má babička, kde spolu nyní žijí. Mají společně byt v osobním vlastnictví, který oba hradí svým důchodem, byt je ale nyní prázdný. Domluvil jsem se s babičkou více...

INFO: Nesouhlas s upozaděním sociálního šetření u příspěvků na péči

16.7.2024 V legislativním procesu se nachází zákon, kterým se mění zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony. Poslední úpravy se dělaly na konci června. více...

PTÁTE SE: Práce ve stavebnictví při invalidním důchodu třetího stupně

15.7.2024 Můj otec, onkologický pacient, by rád zažádal o přiznání invalidního důchodu. S ohledem na jeho diagnózu by mu byl s největší pravděpodobností přiznán 3. stupeň. Nicméně můj otec je zároveň stále zaměstnán u mezinárodní stavební firmy, přičemž se nejedná v jeho případě o kancelářskou činnost, a pro otce je velmi podstatné, aby i po přiznání více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.