pečuj doma

ČT si ze sebe utahuje v seriálu Dobré ráno, Brno! Začátek 9. ledna

15.12.2022

Po Dobrých zprávách na Primě nahlédnete do televizního zákulisí i České televize. Ta po novém roce uvede osmidílný komediální seriál Dobré ráno, Brno!, o němž představitel moderátora Ondřej Kokorský tvrdí: „Smál jsem se od prvních řádků scénáře. To se přeneslo na zkoušky, na plac a doufáme, že i na diváky.“ Režisérem a spoluautorem scénáře je Jan Prušinovský.  

Pro něho po titulech Čtvrtá hvězda, Trpaslík a Most! je to pro Českou televizi již čtvrtý seriál, tentokrát natočený na základě vlastního zážitku. Byl totiž hostem živě vysílaného pořadu z brněnského studia a v jeho kulisách pak také svou novinku točil.

„Když jsem odcházel z vysílání Dobrého rána, měl jsem pocit, že životy lidí, kteří pořad vysílají, nejsou zase tak vzdálené životu, jaký vedu já. Připadalo mi, že tohle všechno nějak znám, a zdálo se mi to komicky absurdní. Zároveň je to perfektní kamufláž, jak sám sebe za něco schovat,“ líčí Prušinovský.

Ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady, sice každý zná, ale málokdo ji sleduje soustředěně. Jen pro pár šťastlivců bývá odrazovým můstkem k další kariéře. Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, ve studiu na druhé straně města už je ostřílený režisér, který vlastní rodinu dávno vyměnil za rodinu televizní, a dvojice moderátorů.

Tvůrci se tentokrát vedle profesních kulis podívají i do soukromí hrdinů, jejichž rána nejsou vždycky veselá. Režisér, milovník piva a žen, i jeho kolegové musí být připraveni na nepřízeň techniky, na selhání lidského faktoru, na nečekaný příval přírodních i hromadných katastrof.

Přímou inspiraci tvůrci neprozrazují, Prušinovský tvrdí, že i známé osobnosti, které se v seriálu objevují a hrají samy sebe, jsou vlastně smyšlené postavy. „Třeba Jura Pavlica v reálném životě rozhodně nemá problém s alkoholem a Robert Sedláček ve skutečnosti nedělá moc castingy,“ prozrazuje.

První díl seriálu bude odvysílán 9. ledna.

Zdroj: iDNES

 

Videa o aktivizaci seniorů a dlouhodobě nemocných z naší tvůrčí  dílny.
Hovory L. Vencálka s M. Klapetkem a J. Štěpaníka s P. Jemelkou o etice ve zdravotnictví.
A z čeho ji hradit? Přečtěte si zevrubný informační článek Radky Pešlové, aktualizovaný pro rok 2023.
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.

Články

INFO: Do sociálních služeb může prakticky kdokoli. Chystá se změna

29.5.2023 Česká republika má jedna z nejnižších kvalifikačních kritérií pro práci v sociálních službách v Evropě. Nastoupit může prakticky kdokoli, stačí když má čistý trestní rejstřík a do roku a půl od nástupu do zaměstnání absolvuje kvalifikační kurs. Z pohledu nedostatku pracovníků v sociálních službách to může být jistá výhoda. více...

INFO: Zrušení odpočtu daně na partnera poškodí pečující a postižené

28.5.2023 Zásadní připomínky vyslovila Národní rada zdravotně postižených České republiky k tzv. Konsolidačnímu nebo též ozdravnému balíčku vlády. Týkají se především praktického zrušení odpočtu daně na partnera. Návrh na jeho ponechání pouze do tří let věku dítěte považuje za další opatření proti soudržnosti českých rodin. více...

PTÁTE SE: Podpora v nezaměstnanosti po skončení péče o osobu blízkou

28.5.2023 Pečuji o maminku s Alzheimerovou chorobou ve 3. stupni postižení. Nemůžu chodit do zaměstnání. Maminka bere příspěvek na péči ve 3. stupni už 22 měsíců. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti, kdyby skončila péče o maminku už nyní? Ať už v případě jejího úmrtí, nebo umístění maminky v nějakém sociálním zařízení. více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Nadace Agrofert
Středočeský kraj
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.