pečuj doma

MPSV varovalo před falešnými SMS a e-maily

31.10.2023

MPSV varovalo před falešnými SMS zprávami a e-maily s nabídkou příspěvku na bydlení nebo jiné finanční pomoci. Jejich prostřednictvím se podvodníci snaží dostat k osobním a bankovním údajům. Tyto zprávy a e-maily odkazují na falešné webové stránky, které napodobují internetové stránky jejich ministerstva.

V tiskové zprávě to uvedli zástupci úřadu a připomněli, že jediná správná doména ministerstva je mpsv.cz.

„Falešné webové stránky se snaží nalákat občany k poskytnutí citlivých osobních či bankovních údajů, jejichž zneužitím by útočníci mohli získat kontrolu například nad jejich bankovním účtem. Některé podvodné stránky působí velmi věrohodně,“ zdůraznili zástupci MPSV. Podle nich by lidé měli kontrolovat a kriticky vyhodnocovat veškerá sdělení, která dostanou elektronicky. Zejména by měli kontrolovat adresu v adresovém řádku svého webového prohlížeče a osobní údaje by měli zadávat jen na webových stránkách, u kterých mají stoprocentní jistotu, že nejsou falešné.

MPSV při odhalování podvodných webů spolupracuje s policií a národním bezpečnostním týmem CSIRT. Pokud falešnou doménu identifikuje, okamžitě ji blokuje. „Je ale důležité připomenout, že se každý týden objevují desítky nových podvodných stránek, které se snaží zneužít důvěry lidí,“ dodal úřad.

Autoři: iDNES.cz, ČTK

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

INFO: Letošní týden pro rodinu začíná 13. května

15.4.2024 Rodinný svaz ČR vyhlašuje pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje 16. ročník týdne rodiny s mottem: „ŠTĚSTÍ RODINY NEJSOU OSAMOCENÉ ŠEDINY“. Proběhne od 13. do 19. května a chce poukázat na důležitost blízkosti a bolestný nárůst osamělosti, především seniorů, vedoucí často k vyloučení, pádu do izolace až ubližování si. více...

ZPRÁVY: Pečující roku 2024. Nominace do 30. dubna

14.4.2024 Ministerstvo práce a sociálních věcí znovu otevírá nominace na ocenění Pečující roku, které si klade za cíl ocenit a veřejně uznat náročnou práci neformálních pečujících po celé České republice. Slavnostní předávání cen se uskuteční 6. června 2024 v rámci 7. ročníku konference Fórum rodinné politiky, která tento rok zamíří do Jihlavy. více...

PTÁTE SE: Lze dokládat nové lékařské zprávy k námitce u příspěvku na péči?

13.4.2024 Dceři snížili příspěvek na péči ze 4. na 3. stupeň, podali jsme námitku. V ní jsme podle rady rané péče a v podstatě logiky nedodali žádné další/nové lékařské zprávy, jenom zdůvodnili, proč nesouhlasíme. Z úřadu práce nám došlo rozhodnutí, že vzhledem k tomu, že jsme k námitce nepřiložili žádné lékařské zprávy či jiné důkazové prostředky, více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.