pečuj doma

MPSV varovalo před falešnými SMS a e-maily

31.10.2023

MPSV varovalo před falešnými SMS zprávami a e-maily s nabídkou příspěvku na bydlení nebo jiné finanční pomoci. Jejich prostřednictvím se podvodníci snaží dostat k osobním a bankovním údajům. Tyto zprávy a e-maily odkazují na falešné webové stránky, které napodobují internetové stránky jejich ministerstva.

V tiskové zprávě to uvedli zástupci úřadu a připomněli, že jediná správná doména ministerstva je mpsv.cz.

„Falešné webové stránky se snaží nalákat občany k poskytnutí citlivých osobních či bankovních údajů, jejichž zneužitím by útočníci mohli získat kontrolu například nad jejich bankovním účtem. Některé podvodné stránky působí velmi věrohodně,“ zdůraznili zástupci MPSV. Podle nich by lidé měli kontrolovat a kriticky vyhodnocovat veškerá sdělení, která dostanou elektronicky. Zejména by měli kontrolovat adresu v adresovém řádku svého webového prohlížeče a osobní údaje by měli zadávat jen na webových stránkách, u kterých mají stoprocentní jistotu, že nejsou falešné.

MPSV při odhalování podvodných webů spolupracuje s policií a národním bezpečnostním týmem CSIRT. Pokud falešnou doménu identifikuje, okamžitě ji blokuje. „Je ale důležité připomenout, že se každý týden objevují desítky nových podvodných stránek, které se snaží zneužít důvěry lidí,“ dodal úřad.

Autoři: iDNES.cz, ČTK

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Doporučení odborníků z MZČR k očkování proti covidu v sezoně 2023/24. Nepřehlédněte!
Nový seriál videí s ukázkami správného a chybného postupu v různých situacích.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

Zprávy: Pečujeme doma o hrdinství všedního dne i valorizaci příspěvku

6.12.2023 Včera, 5. prosince vyšlo další číslo novin Pečujeme doma. Nabízí mj. rozhovor s Jolandou Voldánovou, novou ředitelkou Konta Bariéry, všímáme si seriálů, které se zabývají pečováním, a nemůžeme samozřejmě vynechat ústřední problém pečujících: odsouvání valorizace příspěvku na péči, k němuž nedošlo u některých stupňů od roku 2016. více...

Blog R. Honzáka: Starý doktor píše mladým stávkujícím kolegům

5.12.2023 Kolegyně a kolegové! Pokud vám bylo dopřáno vystudovat na Universitě Karlově, tak pomnětě, že ještě před pár roky patřila mezi 400 nejkvalitnějších fakult světa. Že se propadla níže, není už zásluha mojí generace. Bylo vám tedy dopřáno vzdělání, jako málokomu na světě. Aniž se na vás požadovaly jiné než elementární poplatky ve formě kolkovného. více...

PTÁTE SE: Jak posunout datum vzniku invalidity do minulosti

4.12.2023 Přijatá dcera, která má přiznány příspěvek na péči 3. stupně a ZTP/P (dlouhodobě, obojí cca od 9 let, nyní v létě jí bylo obojí na dva roky přiznáno) má komplikovanou diagnózu - AS s výraznou poruchou komunikace, ADHD, PTSD, PDA, úzkostná porucha včetně sociální fobie, komplikovaná oční vada, hypersenzitivita. Její stav trvá s určitými obměnami již více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Nadace Agrofert
Středočeský kraj
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.