pečuj doma

Bez empatie nelze ve zdravotnictví obstát

14.10.2023

Člen představenstva pro léčebnou a ošetřovatelskou péči, MUDr. Marcel Guřan, Ph.D., přišel do zlínské nemocnice, tehdy ještě OÚNZ Gottwaldov, v roce 1986, kdy se přiženil do tohoto kraje. Pochází z Ostravy, lékařskou fakultu absolvoval v Brně v letech 1979-1985, po škole nastoupil na chirurgické oddělení v Ostravě-Fifejdách.

A pak po roční základní vojenské službě v Praze přešel do Gottwaldova. Zde začínal na chirurgicko-traumatologickém oddělení a když vzniklo samostatné traumatologické oddělení, působil nejprve jedenáct let jako zástupce primáře a dalších jedenáct let (od roku 2006 do roku 2017) oddělení vedl jako primář. Od roku 2018 do roku 2021 pak jako sekundární lékař. Z vlastní iniciativy se zasloužil o vybudování traumatologického centra, které funguje od roku 2016.

Pane primáři, dnes vykonáváte funkci člena představenstva pro léčebnou a ošetřovatelskou péči, tedy pro oblast, která je pro činnost nemocnice nejpodstatnější. Jak...

Celý článek: https://www.kntb.cz/bez-empatie-nelze-ve-zdravotnictvi-obstat

 

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Doporučení odborníků z MZČR k očkování proti covidu v sezoně 2023/24. Nepřehlédněte!
Nový seriál videí s ukázkami správného a chybného postupu v různých situacích.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

Zprávy: Pečujeme doma o hrdinství všedního dne i valorizaci příspěvku

6.12.2023 Včera, 5. prosince vyšlo další číslo novin Pečujeme doma. Nabízí mj. rozhovor s Jolandou Voldánovou, novou ředitelkou Konta Bariéry, všímáme si seriálů, které se zabývají pečováním, a nemůžeme samozřejmě vynechat ústřední problém pečujících: odsouvání valorizace příspěvku na péči, k němuž nedošlo u některých stupňů od roku 2016. více...

Blog R. Honzáka: Starý doktor píše mladým stávkujícím kolegům

5.12.2023 Kolegyně a kolegové! Pokud vám bylo dopřáno vystudovat na Universitě Karlově, tak pomnětě, že ještě před pár roky patřila mezi 400 nejkvalitnějších fakult světa. Že se propadla níže, není už zásluha mojí generace. Bylo vám tedy dopřáno vzdělání, jako málokomu na světě. Aniž se na vás požadovaly jiné než elementární poplatky ve formě kolkovného. více...

PTÁTE SE: Jak posunout datum vzniku invalidity do minulosti

4.12.2023 Přijatá dcera, která má přiznány příspěvek na péči 3. stupně a ZTP/P (dlouhodobě, obojí cca od 9 let, nyní v létě jí bylo obojí na dva roky přiznáno) má komplikovanou diagnózu - AS s výraznou poruchou komunikace, ADHD, PTSD, PDA, úzkostná porucha včetně sociální fobie, komplikovaná oční vada, hypersenzitivita. Její stav trvá s určitými obměnami již více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Nadace Agrofert
Středočeský kraj
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.