pečuj doma

Ceny Gratias 2024 předal ministr Marian Jurečka

25.3.2024

MPSV i letos vyjádřilo své uznání našim sociálním pracovnicím a pracovníkům. Na konferenci v barokním refektáři Dominikánského kláštera v Praze předal ceny Gratias 2024 ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka ( KDU-ČSL). Stalo se tak u příležitosti Světového dne sociální práce.

Skleněnou plaketu pro vítěze si v letošním sedmém ročníku odneslo šest z 157 nominovaných sociálních pracovníků, a to v pěti různých kategoriích. Ministr Jurečka navíc udělil i jedno zvláštní ocenění za významný přínos v sociální práci.

V České republice aktuálně působí okolo 17 tisíc sociálních pracovníků, z toho kolem 16 tisíc již patří přímo pod resort MPSV. Poskytují svoje služby lidem, kteří se ocitli v nějaké nepříznivé sociální situaci. Najdeme je například na Úřadech práce či obecních úřadech, pracují se seniory a zdravotně znevýhodněnými v jejich domácnostech nebo zařízeních poskytujících sociální péči, jsou také zapojeni do pomoci se zvládnutím sociálně-právních problémů. Škála jejich práce je tedy opravdu široká.

„Pokud bych mohl, udělím ocenění Gratias, které v překladu z latiny znamená 'děkuji', každému, kdo v tomto oboru působí a pomáhá všem potřebným lidem. Sociální pracovníci jsou hrdiny všedních dní, kterým bude vždy patřit náš respekt a obdiv,“ řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Vítězové ceny Gratias 2024:

• Kategorie služby sociální péče – Mgr. Markéta Vlková, Mgr. Aneta Dohnalová, DiS., Mgr. Iva Jirásková, Pavlína Macková, DiS.

• Kategorie veřejná správa - Ing. Bc. Alena Egersdorfová, DiS., Bc. Gabriela Náplavová, Mgr. Zdeňka Selingerová.

• Kategorie služby sociální prevence - Mgr. Alžbětu Brychtová, Mgr. Gabriela Zelenková.

• Kategorie ostatní – vězeňství, školy a školská zařízení a zdravotnictví - Bc. Veronika Nestlerová.

• Kategorie sociální poradenství - Mgr. Jitka Švajdová, Mgr. Zuzana Surová, Mgr. Veronika Zaoralová.

Za významný přínos v sociální práci byla oceněna PhDr. Melanie Zajacová, Ph.D.

Zdroj: MPSV

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

ZPRÁVY: Významná konference "Stáří spojuje" bude začátkem června

23.4.2024 Již tradiční mezinárodní konference Stáří spojuje 2024 se koná od 3. do 4. června 2024 v Praze. Hlavními tématy konference letos budou: mezigenerační vztahy, umění stárnout, ageismus, postavení seniorů ve společnosti, týrání a zanedbávání seniorů a další. Pozvání přijala řada významných českých i zahraničních expertů. více...

INFO: Zdravotně postižení budou od dubna 2025 patřit pod ČSSZ

22.4.2024 MPSV připravilo návrh zákona, jehož cílem je systémové sjednocení všech sociálních dávek podmíněných dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem pod hlavičku České správy sociálního zabezpečení. Namísto Úřadu práce ČR by tak nově o příspěvku na péči a dávkách pro osoby se zdravotním postižením rozhodovaly územní správy sociálního zabezpečení. více...

PTÁTE SE: Znovuposouzení příspěvku na péči v 18 letech u celiaka

21.4.2024 Dceři v listopadu 2023 skončil posudek (3. v pořadí) na příspěvek na péči v 1. stupni, dg. celiakie, skolióza (celotrupový korzet). Uznáno pokaždé d) stravování, e) oblékání, h) péče o zdraví. (Rozporovali jsme osobní aktivity, ale nedosáhli). Před dvě dny jsem byla na základě Vyrozumění z úřadu práce nahlédnout do spisu. Posudkový lékař popsal více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.