pečuj doma

Jak zlepšit podmínky pro výkon pečovatelské profese

24.4.2022

Deset studentů, patnáct pečujících, tři diskuze a jedna důležitá otázka: Jak zlepšit podmínky pro výkon pečovatelské profese a tím pomoci řešit nedostatek kvalitních lidí v oboru? Ta je ústředním tématem osmi diskuzních setkání u kulatého stolu s názvem JISKŘÍME, které probíhají od března do června.

Záznamy z prvních tří setkání jsou na internetu. Najdete je zde:

https://www.jiskrime.cz/2022/03/30/nejsme-mycky-krmicky-a-uklizecky/

https://www.jiskrime.cz/2022/03/22/jiskrime-s-profesionalnimi-pecujicimi-z-domova-pro-seniory-novovysocanska-v-praze/

https://www.jiskrime.cz/2022/03/14/jiskrime-se-studenty-3-lf-uk-z-oboru-osetrovatelstvi/

Hovory L. Vencálka s M. Klapetkem a J. Štěpaníka s P. Jemelkou o etice ve zdravotnictví.
Počet dotazů roste a proto jsme "korigovali" naše předsevzetí. Více...
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.
Konference s tématem Holistický přístup k dlouhodobé péči se konala od 13. do 15. září.

Články

ZPRÁVY: Křest knihy Brno, včera, dnes a zítra…

28.9.2022 Kniha je poněkud netradiční, vytvořili ji tři šikovní pánové. Člen Syndikátu novinářů ČR, novinář a publicista Ladislav Vencálek napsal krásné texty o současnosti, a ještě více o nedávné i dávné historii Brna. Je skutečný znalec dějin, přitom píše lehkým perem, není to žádná učebnice. více...

INFO: Penze se od ledna zvýší v průměru o 825 korun

27.9.2022 Vláda včera rozhodla o zvýšení důchodů. Od ledna 2023 by se měla průměrná starobní penze v České republice zvýšit o 825 korun. Solidární část všech starobních, invalidních a pozůstalostních penzí by se měla podle návrhu ministerstva práce a sociálních věcí zvednout o 140 korun. více...

INFO: WHO věří, že pandemie koronaviru brzy skončí

26.9.2022 Pandemie koronaviru v dohledné době celosvětově zřejmě skončí. Oznámil to generální ředitel Světové zdravotnické organizace WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Poznamenal, že počet úmrtí na COVID-19 ve světě minulý týden klesl na tu nejnižší úroveň od března 2020. více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.