pečuj doma

Legendární knihkupec z Brna se definitivně loučí

31.12.2022

Poslední zákazníky přivítá v lednu brněnský knihkupec Michal Ženíšek. O zrušení oblíbené knižní prodejny rozhodl vlastník pasáže Alfa v Poštovské ulici, kde se podnik nachází. Zaběhnutému knihkupectví, které funguje přes třicet let, neprodloužil nájemní smlouvu. Od 3. ledna v krámku začne výprodej veškerého zboží se slevou až 28 procent.

Provoz pak skončí k poslednímu lednu. Zákazníci tak mají ještě měsíc, aby se s legendárním obchodem i knihkupcem nadobro rozloučili.

Majitel pasáže tvrdí, že knihkupectví po celou dobu fungování, tedy za osmnáct let, ani jednou nezvýšil nájem ani částku za služby. „A to ani v případě posledního roku, kdy teplárny opakovaně zvýšily cenu za teplo, a to v roce 2021 o 25 procent a letos dokonce o 119 procent,“ upozornila za vlastníka budovy Věra Pohořelská s tím, že všechny navýšené náklady na služby tedy musel dotovat majitel.

„Nájem pana Ženíška se pohybuje silně pod hranicí tržních hodnot obvyklých ve středu Brna,“ dodala Pohořelská.

Podle ní navíc knihkupec po celou dobu platil nájem nepravidelně a s mnohaměsíčním zpožděním, ale i přes vysoké dluhy mu vlastník budovy umožňoval zůstat a nadále podnikat, aniž by mu účtoval úroky z prodlení.

Devětašedesátiletý Ženíšek odejde po uzavření prodejny do důchodu. Z ortelu nad svým obchodem je nešťastný. „Tečou mi slzy. Jsem zdrcen. Děkuji všem za dosavadní přízeň,“ napsal na svůj facebookový profil.

Zdroj: iDNES

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

ZPRÁVY: Nový guru libertiánství a jeho metoda motorové pily

25.6.2024 Liberálové po celém světě jsou nadšeni „svobodným, ekonomickým a sociálně-politickým programem“ nového argentinského prezidenta Javiera Mileie. Tento guru libertiánství chce udělat svou zemi „fit“ tím, že potlačí sociální standardy pro většinu lidí. Milei své konání cynicky nazývá metodou motorové pily. Stále víc stoupenců získává i v Evropě. více...

PTÁTE SE: Vrácení listiny opatrovníka po úmrtí opatrované

24.6.2024 Byl jsem jako vnuk určen soudem opatrovníkem své babičky, u které se začala v rámci dlouhodobé těžké cukrovky začala rozvíjet stařecká demence a kvadruparéza. Obdržel jsem listinu opatrovníka. Babička zemřela v listopadu 2023, čímž mé opatrovnictví automaticky zaniklo. Teď v červnu mně do mé osobní datové schránky přišla žádost od soudu, více...

INFO: V soukromých domovech by měli senioři odevzdat celý svůj příjem

23.6.2024 Je zde další novela zákona o sociálních službách. Jedná se o rozsáhlou novelu, jehož smyslem je zákonem upravit sociálně zdravotní pomezí pro lidi, kteří potřebují zdravotní péči současně se sociální péčí. NRZP ČR souhlasí s tezí propojení sociální péče a zdravotní péče u lidí, kteří potřebují poskytovat oba druhy péče společně více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.