pečuj doma

Pečující roku 2024. Nominace do 30. dubna

14.4.2024

Ministerstvo práce a sociálních věcí znovu otevírá nominace na ocenění Pečující roku, které si klade za cíl ocenit a veřejně uznat náročnou práci neformálních pečujících po celé České republice. Slavnostní předávání cen se uskuteční 6. června 2024 v rámci 7. ročníku konference Fórum rodinné politiky, která tento rok zamíří do Jihlavy.

Ocenění Pečující roku se uděluje jednotlivcům, kteří se významně angažují v péči o seniory, osoby s hendikepem nebo dlouhodobě nemocné členy svých rodin či blízkého okolí. Cílem ocenění je zvýšit povědomí veřejnosti o důležitosti a hodnotě neformální péče a podpořit ty, kteří se této náročné a často nedoceněné činnosti věnují.

Nominace jsou otevřeny do 30. dubna 2024 prostřednictvím on-line formuláře na webových stránkách www.pecujiciroku.cz. Zde jsou k nalezení další důležité informace týkající se nominace a průběhu ocenění.

"Je pro nás čest, že prostřednictvím Ceny pečující roku můžeme opět předat veřejné uznání hrdinům v pozadí, kteří se neúnavně věnují péči o druhé, a zdůraznit tak jejich nepostradatelnou roli v podpoře soudržnosti a solidarity mezi generacemi. Během 7. ročníku Fóra rodinné politiky otevřeme diskusi o širokém spektru témat spojených s rodinným životem. Nominujte své blízké a přijměte mé pozvání ke společné diskusi, tentokrát do Jihlavy ve dnech 6. a 7. června,“ řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Nominujte ty, kteří si svou obětavostí, pečovatelským přístupem a lidskostí zaslouží uznání a poděkování. Nominovat svého favorita může kdokoliv z celé České republiky, a to v několika kategoriích, které reflektují různé aspekty neformální péče.

Již tradičně budou ceny Pečující roku předány na konferenci Fórum rodinné politiky, která letos proběhne ve dnech 6. - 7. června v Jihlavě. Konference je pravidelnou platformou pro odbornou i veřejnou diskusi o rodinné politice a nabízí prostor pro sdílení zkušeností a osvětu v oblasti podpory rodin a neformální péče.

Hlavní programové bloky letošního ročníku budou zaměřeny na témata “Podpora ohrožených skupin”, “Co trápí současné rodiny?” a “Rodina a vzdělání”. Partnery konference jsou Krajský úřad Kraje Vysočina, Magistrát města Jihlava a Vysoká škola polytechnická Jihlava. MPSV se těší na širokou veřejnou účast a děkuje všem pečujícím za jejich nepostradatelný přínos pro společnost. 

Zdroj: MPSV

 

 

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Hlaste se na kurzy pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v červnu Brně.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

INFO: Problémy s duševním zdravím můžete řešit z domova

22.5.2024 Pokud potřebujete pomoc specialisty na duševní zdraví, nemusíte se spoléhat pouze na klasické ambulance psychiatrů a psychologů, které jsou v dnešních dnech přeplněné a je těžké zde dostat termín. Zkuste využít digitální terapie, které nabízí péči online, tedy doslova odkudkoli, kde máte připojení k internetu. Jednou z možností je digitální platforma Mindwell. více...

PTÁTE SE: Musí banka kontrolovat kroky opatrovníka, když to dělá soud?

21.5.2024 Pro sestru chceme zřídit spořicí účet, ať její peníze nejsou ničeny inflací. Banka podmiňuje zřízení spořicího účtu tím, že omezí výběr peněz na 15 000 Kč měsíčně a my pak musíme bance vysvětlovat, nač chceme realizovat, přestože mají listiny opatrovníka i o zbavení svéprávnosti (tělesné i mentální postižení od narození). Má banka právo to dělat více...

PTÁTE SE: Jak napsat vyjádření do řízení o příspěvku na péči

20.5.2024 Chci podat odvolání ohledně přiznání výše příspěvku na péči pro syna s poruchou autistického spektra. Připravuji podklady pro vyjádření k rozhodnutí. Díky článku od p. Pešlové na vašich stránkách jsem podala žádost o prodloužení vyjádření. Budu upozorňovat na procesní nesrovnalosti v řízení. Zjišťuji, že při posuzování situace syna nebyly více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.