pečuj doma

Stojíme bohužel před další vlnou koronaviru

9.3.2022

ČR stojí podle odborníků před další, menší vlnou epidemie koronaviru kvůli subvariantě koronaviru omikron BA.2. Podle evolučního biologa Jaroslava Flégra začátek této „vlnky“ už předpovídala relativní pozitivita testů a úterní mezitýdenní nárůst ji jenom potvrzuje.

Nárůst nesouvisí s příchodem uprchlíků z Ukrajiny, sdělil Ústav zdravotnických informací a statistiky.

„Počty nakažených mezi cizinci a v ČR žijícími Ukrajinci v tuto chvíli zůstávají na stejné úrovni,“ napsali v úterý zástupci ministerstva zdravotnictví.

Na odborné konferenci Racionální přístupy ke covidu-19, kterou pořádá Akademie věd ČR, to potvrdil i evoluční biolog Jaroslav Flégr. Podle něj můžeme očekávat ještě jarní „vlnku“ epidemie. 

„Už začala, zejména v Praze. V posledních dnech se zvýšila pozitivita testů a dnes už se to projevilo i na datech,“ řekl na konferenci. Odmítl ale také, že by vlna souvisela s příchodem ukrajinských uprchlíků. „Způsobili jsme si to sami, že jsme rozvolnili asi o měsíc předčasně,“ dodal. Další vlnu epidemie čeká na podzim.

Matematička Lenka Přibylová, která je součástí ministerského poradního týmu Národního institutu pro zvládnutí pandemie, na Twitteru sdílela graf s daty z Německa, Dánska, Portugalska nebo Velké Británie, který ukazuje v posledních dnech opětovný růst počtu případů. 

Zdroj: idnes

 

Doporučení odborníků z MZČR k očkování proti covidu v sezoně 2023/24. Nepřehlédněte!
Videa o aktivizaci seniorů a dlouhodobě nemocných z naší tvůrčí  dílny.
A z čeho ji hradit? Přečtěte si zevrubný informační článek Radky Pešlové, aktualizovaný pro rok 2023.
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.

Články

ZPRÁVY: Představuje se Brno, jako partner neziskovek

3.10.2023 Dnes proběhl křest tramvaje a začátek kampaně „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“. Akce se odehrála na Komenského náměstí na odstavné koleji. Tramvaj, která bude informovat Brňany a Brňanky o neziskových organizacích věnujících se sociálním službám, pokřtila primátorka města Brna Markéta Vaňková. více...

PTÁTE SE: Dostal jsem výpověď z bytu pro sociálně slabší

2.10.2023 Bydlím v bytovce a mám dlouhodobé spory se sousedy. Celou situaci již řeší Policie ČR. Problémy narůstají, sousedka je matka starosty a ten se nyní mstí. Cizí odpad před bytovými dveřmi, k čemuž se mi starosta přiznal, přešel jsem to. Za dva dny večer starosta u dveří s okamžitou výpověď z bytu, kdy se mám do pěti dní vystěhovat. více...

INFO: Práce na dálku je dostupnější. Pomůže pečujícím

1.10.2023 Rodiče malých dětí snadněji skloubí pracovní a rodinný život. Úprava zákoníku práce jim ulehčí získání práce na dálku a rovněž podpoří flexibilní úvazky. Z lepších podmínek budou těžit i další znevýhodněné skupiny na trhu práce, jako jsou těhotné ženy či lidé, kteří pečují o blízké. Novelu schválila sněmovna v půli září. více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Nadace Agrofert
Středočeský kraj
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.