pečuj doma

Podpora našich poraden: 2050253339/0800

25.4.2022

Vážení čtenáři a návštěvníci webu, dosud jsme vždy tvrdili, že nebudeme nikdy natahovat ruku, abyste přispěli na naši činnost. Vždy, když jste nabídli, že za velmi kvalitní služby zvláště sociálně právní a opatrovnické poradny byste nám rádi poslali z vděčnosti dar, jsme vás odmítali s tím, že finančně jsou dostatečně pokryty. 

Ale teď jsme se poprvé dostal do nové situace, kdy se při grantovém řízení na naše poradny namísto žádaných 70 tisíc v kolonce přiděleno skvěla 0. A nám shodou okolností v dubnu končí sedmiměsíční podpora Jihomoravského kraje a další zdroje nám nezajistí financování poraden do konce roku, protože počet dotazů stále roste.

A proto – pokud naše poradenství ceníte, čerpáte ze zveřejněných odpovědí nebo jsme vám třeba v minulosti pomohli, a máte možnost – podpořte prosím výjimečně naše poradny. Poprvé za 19 let  existence o to v sociální a zdravotní oblasti žádáme. A věříme, že naposled. Pořád si myslíme, že byste to neměli být vy, kteří tyto služby budete finančně podporovat, že naopak vy byste měli dostávat podporu, ale v této chvíli nás nenapadá jiné řešení než dobrovolný příspěvek. Ale na druhé straně je to na pomoc, kterou oceňujete a o níž nám píšete, že se jí pečujícím nedostává.

Pokud se rozhodnete a v této nejisté situaci pomůžete, tak číslo účtu Moravskoslezského kruhu je 2050253339/0800, u České spořitelny, do zprávy pro příjemce uveďte prosím PORADNY. Výši příspěvku si můžete zvolit. Pro zjednodušení můžete využít qr kód uvedený níže.

Rádi Vám vystavíme i potvrzení o daru, údaje prosím pošlete na info@pecujdoma.org nebo je uveďte také do zprávy pro příjemce.

Moravskoslezský kruh vám za pochopení a pomoc bude vděčen.

 

QR kód pro platbu - příspěvek poradnám MS kruhu:

 

Hovory L. Vencálka s M. Klapetkem a J. Štěpaníka s P. Jemelkou o etice ve zdravotnictví.
Počet dotazů roste a proto jsme "korigovali" naše předsevzetí. Více...
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.
Konference s tématem Holistický přístup k dlouhodobé péči se konala od 13. do 15. září.

Články

ZPRÁVY: Péče orientovaná na člověka. Aby si každý mohl vybrat

27.11.2022 Na letošní podzimní konferenci pořádané Academy of Health Care Management (AHCM), která se konala v Praze, tentokrát nepřevažovali zdravotníci, ale pacienti a zástupci pacientských organizací. Tématem byla péče orientovaná na člověka, ve světě známá jako Patient Centered Care (PCC), kde důležitou roli sehrávají pacientské organizace. více...

ZPRÁVY: Tečka by mohla sloužit dál, říká ministr Vlastimil Válek

26.11.2022 Praktický lékař nevidí všechna data o očkování svého pacienta, může dohledat pouze ta k vakcíně proti covidu-19. Do budoucna by se měl přístup k záznamům změnit. Údaje by měly být v mobilní aplikaci Tečka, která by tak našla opět své využití. Dalším plánem je praktikovi se souhlasem pacientů zpřístupnit všechna očkování i u ostatních specialistů. více...

INFO: Žeh stojí devítinásobek. Pohřeb do země nejmíň 40 tisíc

25.11.2022 Zdražování energií se nevyhnulo už ani poslední lidské potřebě – pohřbu. Nejčastější způsob, kremace, spotřebuje spoustu plynu a právě ten podražil nejvíce. „V některých krematoriích stouply náklady na plyn až o 800 procent,“ řekl pro iDNES.cz předseda Asociace pohřebních ústavů Jaroslav Mangl. Stoupají podle něj i náklady na dopravu a pořízení rakve. více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.