pečuj doma

Pomozte našim poradnám, výjimečně 2050253339/0800

25.4.2022

Vážení čtenáři a návštěvníci webu, dosud jsme vždy tvrdili, že nebudeme nikdy natahovat ruku, abyste přispěli na naši činnost. Vždy, když jste nabídli, že za velmi kvalitní služby zvláště sociálně právní a opatrovnické poradny byste nám rádi poslali z vděčnosti dar, jsme vás odmítali s tím, že finančně jsou dostatečně pokryty. 

Ale teď jsme se poprvé dostal do nové situace, kdy se při grantovém řízení na naše poradny namísto žádaných 70 tisíc v kolonce přiděleno skvěla 0. A nám shodou okolností v dubnu končí sedmiměsíční podpora Jihomoravského kraje a další zdroje nám nezajistí financování poraden do konce roku, protože počet dotazů stále roste.

A proto – pokud naše poradenství ceníte, čerpáte ze zveřejněných odpovědí nebo jsme vám třeba v minulosti pomohli, a máte možnost – podpořte prosím výjimečně naše poradny. Poprvé za 19 let  existence o to v sociální a zdravotní oblasti žádáme. A věříme, že naposled. Pořád si myslíme, že byste to neměli být vy, kteří tyto služby budete finančně podporovat, že naopak vy byste měli dostávat podporu, ale v této chvíli nás nenapadá jiné řešení než dobrovolný příspěvek. Ale na druhé straně je to na pomoc, kterou oceňujete a o níž nám píšete, že se jí pečujícím nedostává.

Pokud se rozhodnete a v této nejisté situaci pomůžete, tak číslo účtu Moravskoslezského kruhu je 2050253339/0800, u České spořitelny, do zprávy pro příjemce uveďte prosím PORADNY. Výši příspěvku si můžete zvolit. Pro zjednodušení můžete využít qr kód uvedený níže.

Rádi Vám vystavíme i potvrzení o daru, údaje prosím pošlete na info@pecujdoma.org nebo je uveďte také do zprávy pro příjemce.

Moravskoslezský kruh vám za pochopení a pomoc bude vděčen.

 

QR kód pro platbu - příspěvek poradnám MS kruhu:

 

Padesát čtyři amatérských fotografií provázených texty s názvem „… jen tak si čmárám“.
Počet dotazů roste a proto jsme "korigovali" naše předsevzetí. Více...
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.
Konference s tématem Holistický přístup k dlouhodobé péči se koná od 13. do 15. září 2022 .

Články

ZPRÁVY: Sociální experiment jihočeského hejtmana Kuby

8.8.2022 Rostoucí inflace, vysoké účty za energie a válka. Jihočeský kraj se právě z těchto důvodů rozhodl finančně pomoci rodinám a seniorům, kteří mají nízké příjmy. Chce jim vyplácet příspěvky z krajské kasy. Tento kraj by mohl peníze vyplácet už od příštího měsíce, tedy září. Definitivní to bude za týden. více...

INFO: Víte, že osoby invalidní ve třetím stupni mají slevu na jízdném?

7.8.2022 Celkem bez povšimnutí došlo ke změně už od července pro osoby invalidní ve třetím stupni. Tak pro jistotu informujeme, že platí pro ně nová sleva. Ve vlacích ve druhé třídě a v linkové autobusové dopravě (mimo MHD) si mohou kupovat jízdenky za 50 % z obyčejného jízdného. více...

PTÁTE SE: Teta je opatrovnicí svého syna, ale už to nezvládá

6.8.2022 Moje teta, 80, let se stará celý život o mentálně postiženého syna a je zároveň jeho opatrovnicí. Přeje si, abych se stal následným opatrovníkem jejího syna, neboť její zdravotní stav se horší a prakticky již druhým rokem za ně vše vyřizuji já. Nicméně teta se nechce opatrovnictví vzdát během svého života. více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.