pečuj doma

Pomozte našim poradnám, výjimečně 2050253339/0800

25.4.2022

Vážení čtenáři a návštěvníci webu, dosud jsme vždy tvrdili, že nebudeme nikdy natahovat ruku, abyste přispěli na naši činnost. Vždy, když jste nabídli, že za velmi kvalitní služby zvláště sociálně právní a opatrovnické poradny byste nám rádi poslali z vděčnosti dar, jsme vás odmítali s tím, že finančně jsou dostatečně pokryty. 

Ale teď jsme se poprvé dostal do nové situace, kdy se při grantovém řízení na naše poradny namísto žádaných 70 tisíc v kolonce přiděleno skvěla 0. A nám shodou okolností v dubnu končí sedmiměsíční podpora Jihomoravského kraje a další zdroje nám nezajistí financování poraden do konce roku, protože počet dotazů stále roste.

A proto – pokud naše poradenství ceníte, čerpáte ze zveřejněných odpovědí nebo jsme vám třeba v minulosti pomohli, a máte možnost – podpořte prosím výjimečně naše poradny. Poprvé za 19 let  existence o to v sociální a zdravotní oblasti žádáme. A věříme, že naposled. Pořád si myslíme, že byste to neměli být vy, kteří tyto služby budete finančně podporovat, že naopak vy byste měli dostávat podporu, ale v této chvíli nás nenapadá jiné řešení než dobrovolný příspěvek. Ale na druhé straně je to na pomoc, kterou oceňujete a o níž nám píšete, že se jí pečujícím nedostává.

Pokud se rozhodnete a v této nejisté situaci pomůžete, tak číslo účtu Moravskoslezského kruhu je 2050253339/0800, u České spořitelny, do zprávy pro příjemce uveďte prosím PORADNY. Výši příspěvku si můžete zvolit. Pro zjednodušení můžete využít qr kód uvedený níže.

Rádi Vám vystavíme i potvrzení o daru, údaje prosím pošlete na info@pecujdoma.org nebo je uveďte také do zprávy pro příjemce.

Moravskoslezský kruh vám za pochopení a pomoc bude vděčen.

 

QR kód pro platbu - příspěvek poradnám MS kruhu:

 

Videa o aktivizaci seniorů a dlouhodobě nemocných z naší tvůrčí  dílny.
Hovory L. Vencálka s M. Klapetkem a J. Štěpaníka s P. Jemelkou o etice ve zdravotnictví.
Počet dotazů roste a proto jsme "korigovali" naše předsevzetí. Více...
Pročtěte si naše noviny Pečujeme doma. Další číslo je na webu.

Články

INFO: Těm, co musí být odebrána slinivka, mohou pomoci vlastní buňky

1.12.2022 IKEM rozšířil program autologní transplantace Langerhansových ostrůvků do celé ČR a poprvé s ní překročil i hranice státu. Pacienti, kterým způsobuje potíže jejich vlastní slinivka, se mohou léčit v nemocnici přímo ve svém regionu a do IKEM putuje jen pankreas, z něhož lékaři z IKEM izolují ostrůvky a s nimi míří za pacientem, kterému je transplantují. více...

DOPORUČENÍ: APSS ČR: Nepodceňte přípravu na blackout

30.11.2022 Poskytovatelé sociálních služeb v České republice by měli být připraveni na rozsáhlý a déletrvající výpadek elektrické energie. Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) proto zpracovala doporučený postup, jak by měli zaměstnanci v pobytových sociálních službách jednat v takovéto nouzové situaci, aby byly dopady na klienty co nejmenší. více...

PTÁTE SE: Místo průkazky ZTP/P má mít syn jen TP

29.11.2022 Syn s diagnózou dětský autismus mel do svých 15 let, tedy do srpna 2022, průkaz ZTP/P. Nyní nám přišlo oznámeni, že se chystají přiznat nám pouze TP. Převzala jsem osobně posudek, ale nenašla jsem nic, co by z něj bylo formálně vynecháno. Tudíž z možností, které mi sdělila pracovnice, jsem zvolila odvolaní po přijetí rozhodnutí, protože nové zprávy více...

Podporují nás

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Nadace ZDRAVÍ PRO MORAVU
TZMO s.r.o., výrobce inkontinenčních pomůcek Seni
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.